پدر آتنا دائمی خطاب به مردم جهان: “صدای دخترم و دغدغه‌های انسانیش باشید”

پدر آتنا دائمی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین، در نامه‌ای سرگشاده، از همه مردم جهان برای یاری رسانی به دخترش، استمداد طلبید.

حسین دائمی، پدر آتنا دائمی، فعال مدنی محبوس در بند زنان زندان اوین، در پیامی خطاب به همه مردم جهان گفته‌است: «من پدر آتنا دائمی از همه مردم صلح جو و حق‌طلب دنیا می‌خواهم که صدای دختر من باشند، دختری که جرمش قلب مهربونشه، قلبی که برای عشق ورزیدن مرزی نمی‌شناسه. حمایت از کودکان کار تا مردم کوبانی، تا هم‌وطنان سنی مذهب زندانی، جرم دختر من تلاش برای لغو حکم اعدام است.»

آقای دائمی در ادامه مطلبش آورده‌است: «آنقدر آزارش بدهند که برای حمایت از خانواده دست به اعتصاب غذا بزند؟ تو سه سال گذشته، این پنجمین باره که برای فشار به آتنای من با اتهامات واهی برایش پرونده‌سازی می‌کنند. چرا یه دختر باید به خاطر دغدغه های انسانیش اینقدر مورد غضب قرار بگیرد؟ دختر من قبل از بازداشت سالم بود، الان یه عضو سالم تو بدنش نمانده. من از همه مردم ایران و دنیا و سازمان‌های بین‌المللی میخوام که صدای دختر من و دغدغه‌های انسانیش باشند، درود بر انسانیت»

لازم به توضیح است که روز سه‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی دو کنشگر مدنی محبوس در بند زنان زندان اوین، از‌‌ سوی مسئولان زندان به‌صورت شفاهی به شعبه ۵ دادسرای اوین احضار شدند.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، در گزارشی با عنوان “احضار گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی به دادسرای اوین” به این موضع اشاره کرده‌بود.

این منبع مطلع به کمپین گفته‌بود: «روز چهارشنبه ساعت ۱۰ مجددا از گلرخ و آتنا می خواهند که به دفتر افسر نگهابی مراجعه کنند و دلیل عدم حضور برای اعزام به دادگاه را از آن ها می‌پرسند که گلرخ بدون توضیح افسر نگهبانی را ترک می‌کند و آتنا به مسئولان زندان اوین می‌گوید که باید شما طبق قانون خودتان پنج روز زودتر و به صورت کتبی احضاریه را بدست من می‌رساندید و دلیل احضار من را نیز توضیح می‌دادید.»

گزارش شده، یکی از دلایل عدم حضور این دو فعال مدنی این بوده است که پیش‌تر به بهانه حضور در شعبه اجرای احکام این افراد به بند سپاه و از آن جا به زندان قرچک ورامین منتقل شده بودند.

آتنا  دائمی و گلرخ ابراهیم ایرایی، روز ۴ بهمن ۱۳۹۶، همراه با ضرب و شتم، به زندان قرچک ورامین، منتقل شده و روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، مجددا به بند زنان زندان اوین بازگردانده شدند.

گفته می‌شود “آتنا دائمی با مشکلاتی از قبیل درد در ناحیه سینه و لمسی صورت مواجهه است که نیاز به درمان فوری و معاینه زیر نظر متخصص در مراکز درمانی خارج از زندان را دارد.”

آتنا (فاطمه) دائمی ۲۹ ساله، در بیست‌ و‌ نهم مهرماه سال ۱۳۹۳، بازداشت و ۸۶ روز در سلول انفرادی بند دو الف تحت بازجویی بود. وی در تاریخ ۲۸ دی‌ماه ۱۳۹۳ پس از پایان بازجویی ها به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود.

این زندانی پس از چندین بار به تعویق افتادن جلسه دادگاه نهایتا در تاریخ ٢٣ اسفندماه ٩٣، در دادگاهی به ریاست قاضی مقیسه، قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با حضور وکیل خود و دیگر متهمین این پرونده مورد محاکمه قرار گرفت. وی به دلیل فعالیت های مدنی مسالمت آمیز، به اتهام «تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، توهین به رهبری، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و اختفای ادله جرم» به ۱۴ سال زندان محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر و با اعمال ماده ۱۳۴ به ۵ سال حبس کاهش یافت.

مطالب مرتبط:

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید