بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران پیرامون وضعیت معلمان بازداشتی

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در خصوص وضعیت معلمان بازداشتی با تعیین “ضرب‌الاجلی” خواستار آزادی معلمان بازداشتی شد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه روز چهارشنبه  ۷ آذرماه خود آورده‌است: «متاسفانه مسئولان به جای توجه به مطالبات برحق فرهنگیان، مانند همیشه راه سرکوب و برخورد با فعالان صنفی را در پیش گرفتند، و روند احضار، پرونده‌سازی و تهدید فعالان را همچنان ادامه دادند.»

این شورا ضمن درخواست آزادی معلمانی که در ارتباط با مطالبات صنفی و همینطور اعتراضات و تحصن‌های مرتبط بازداشت شده‌اند، خواستار “بسته شدن پرونده قضایی فعالان صنفی، تنظیم بودجه کافی برای آموزش وپرورش، بهبود کیفیت آموزش در مدارس دولتی، افزایش حقوق فرهنگیان بازنشسته و شاغل و لغو طرح معلم تمام وقت” شد.

در بخش دیگری از بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران آمده است: «در صورتی که دولت و مجلس تا یک هفته‌ی دیگر از تاریخ انتشار این بیانیه؛ هیچ گامی برای رفع مشکلات برندارند و همکاران ما همچنان در زندان بمانند، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، چاره ای ندارد تا از خانواده دانش آموزان کمک بخواهد و فراخوان اعتراضی گسترده بدهد.»

متن کامل بیانیه را بخوانید:

به نام خداوند جان و خرد

فرهنگیان عزیز
دانش آموزان گرامی
مردم شریف ایران

همانطور که می دانید شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض به کیفیت نامطلوب آموزش وپرورش کشور، و پایمال شدن حقوق دانش آموزان ،همچنین وضعیت اسفناک معیشت معلمان، در ماه های مهر و آبان، معلمان را به تحصن فراخواند.

متاسفانه مسئولان به جای توجه به مطالبات برحق فرهنگیان، مانند همیشه راه سرکوب و برخورد با فعالان صنفی را در پیش گرفتند، و روند احضار، پرونده سازی و تهدید فعالان را همچنان ادامه دادند.

شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن اینکه گفتگو برای برطرف کردن مشکلات را راهی منطقی می داند، اعتراض به شیوه های مدنی و قانونی را نیز حق معلمان و دانش آموزان دانسته و منتظر حسن نیت مسئولان و بازخورد مثبت آنان است و آماده هر نوع همکاری برای حل معضلات صنفی و آموزشی است. بنابراین خواسته های خود را به این شرح اعلام می دارد:

۱. آزادی فوری و صدور حکم قرار منع تعقیب برای معلمان بازداشت شده آقایان : محمدرضا رمضانزاده، حسین رمضانپور، علی فروتن، امید شاه محمدی، پیروز نامی، علی کروشات و محمدعلی زحمتکش و بسته شدن پرونده قضایی فعالان صنفی که پرونده مفتوح دارند.

۲. تنظیم بودجه ی کافی برای آموزش وپرورش بدون خالی کردن جیب خانواده ها به نام‌ کمکهای داوطلبانه ی مردمی در بودجه ی ۱۳۹۸ ، همچنین تامین سرانه مدارس بخش دولتی به منظور کیفیت بخشی به آموزش .

۳. افزایش حقوق فرهنگیان بازنشسته و شاغل به بالای خط فقر با توجه به نرخ واقعی تورم افسار گسیخته .

۴. لغو طرح ناکار آمد “معلم تمام وقت”

در صورتی که دولت و مجلس تا یک هفته‌ی دیگر از تاریخ انتشار این بیانیه؛ هیچ گامی برای رفع مشکلات برندارند و همکاران ما همچنان در زندان بمانند، شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، چاره ای ندارد تا از خانواده دانش آموزان کمک بخواهد و فراخوان اعتراضی گسترده بدهد.
چرا که مطالبات امروز فرهنگیان و شورای هماهنگی، مطالبات اکثریت جامعه ایران است.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران
۷ آذر ۹۷

لازم به توضیح است که پس از تحصن سراسری معلمان، در روزهای سه‌شنبه ۲۲ و چهارشنبه ۲۳ آبان‌ماه، موج بازداشت، تهدید و احضار معلمان در کشور از سوی نهادهای امنیتی افزایش یافت و دست‌کم ۳۰ تن از معلمان به نهادهای امنیتی احضار شده‌، بیش از ۵۰ معلم، پیام تهدیدآمیز دریافت نموده‌ و ، دست‌کم ۱۲ معلم، بازداشت شدند.

مطلب مرتبط:

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید