ارجاع پرونده علیرضا معینیان به اجرای احکام

پرونده علیرضا معینیان، فعال مدنی اهل تبریز که در اعتراضات دی‌ماه سال گذشته از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و طی حکمی از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب  تبریز به احکام زندان محکوم شده بود به شعبه اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب تبریز ارسال شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پرونده علیرضا معینیان فعال مدنی اهل تبریز  که طی حکمی از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب این شهر به ریاست “قاضی احراری” به اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “شرکت در تجمعات غیر قانونی” به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، جهت اجرا به شعبه ۱۱ اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب تبریز ارسال شد.

این فعال  مدنی  ساکن تبریز در اعتراضات دی‌ماه ۹۶، بازداشت و بعد از تکمیل مراحل بازجویی به قید ضمانت فیش حقوقی آزاد شد”.

علیرضا معینیان روز سوم اردیبهشت ٩٧، جهت تکمیل مراحل بازپرسیِ خود به شعبه ۱۹ دادسرای تبریز احضار و از بابت ” تبلیغ علیه نظام” و شرکت در “تجمعات غیر قانونی” تفهیم اتهام شد و قرار کفالت‌اش به قرار وثیقه‌ ۱۰۰میلیون تومانی تغییر پیدا کرد”.

در اعتراضات دی‌ماه، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”.

برخی از بازداشت‌شدگان با تامین وثیقه و تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده‌اند و برخی از آنها نیز به زندان منتقل شدند.

آغاز اعتراضات در شهر مشهد در تاریخ ۸ دی‌ماه ۱۳۹۶ بود، اما ناآرامی‌ها به سرعت به شهرهای دیگر گسترش پیدا کرد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید