جلسه رسیدگی به اتهامات ابراهیم نوری و جعفر رستمی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار می‌شود

دادگاه رسیدگی به پرونده ابراهیم نوری، زندانی محبوس در زندان اوین و جعفر رستمی که با قید وثیقه به‌صورت موقت آزادشده است، روز دوشنبه هفته آینده ۲۶ آذر در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار می‌شود.

به گزارش کمیته دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، جلسه رسیدگی به اتهامات ابراهیم نوری، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس دربند ۷ زندان اوین و جعفر رستمی، صبح روز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمدزاده برگزار خواهد شد.”فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران ” یکی از اتهاماتی است که در این پرونده عنوان‌شده‌اند.

روز یکشنبه ۱٨ آذرماه ۱۳۹۷، این زندانی به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب منتقل و کیفرخواست صادره برای وی قرائت شد.

جعفر رستمی، دیگر فعال ترک (آذربایجانی) ساکن تهران که به همراه ابراهیم نوری بازداشت و به قید وثیقه به‌صورت موقت آزادشده بود، با اتهام مشابه جهت حضور در این جلسه دادرسی فراخوانده شده است.

ابراهیم نوری در تاریخ ۱۱ تیرماه و در آستانه گردهمایی سالانه قلعه بابک و در ادامه بازداشت‌های گسترده در تهران بازداشت شد و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل شد.

صبح روز سه‌شنبه ۶ شهریورماه ۱۳۹۷ ابراهیم نوری طی تماسی تلفنی با خانواده خود، از انتقالش به قرنطینه زندان اوین و صدور قرار وثیقه ۱۲۰ میلیونی تومانی در رابطه با پرونده جدیدش خبر داد بود که به نیابت از دادگستری شهرستان اهر جهت اجرای حکم ۶ ماه حبس تعزیری بابت پرونده تبلیغ علیه نظام در سال ۹۵ پس از ۵۵ روز بازداشت به بند قرنطینه و سپس به بند چهار این زندان جهت تحمل حبس منتقل شد.

این فعال مدنی به دلیل حضور در تجمع اعتراضی در روز منتهی به آخرین جمعه ماه رمضان سال ۹۵ بازداشت و در شعبه ۱ دادگاه کیفری اهر به اتهام “تبلیغ علیه نظام به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام” محاکمه و به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

ابراهیم نوری متولد ۱۳۷۰، دانش‌آموخته مترجمی زبان انگلیسی و دانشجوی رشته حقوق دانشگاه آزاد اهر از سال ۱۳۸۴ بارها از سوی مأموران امنیتی بازداشت و به حبس محکوم‌شده است.

عفو بین‌الملل در بیانیه‌ی روز شنبه ۲۰ مرداد۹۷ از مقامات ایران خواست که فورا و بدون قید و شرط زندانی عقیدتی ابراهیم نوری و سایر کسانی که به دلیل شرکت در تجمعات فرهنگی اقلیت ترک آذربایجانی زندانی شده‌اند، را آزاد کنند.

بیشتر بخوانید:

ابراهیم نوری به بند ۷ زندان اوین منتقل

ابراهیم نوری؛ فعال مدنی جهت اجرای حکم حبس به قرنطینه زندان اوین منتقل شد

ادامه بازداشت، احضار و سرکوب فعالین مدنی ترک، دست کم ۶۰ تن در آستانه گردهمایی قلعه بابک بازداشت شدند

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید