ایرج محمدی زندانی سیاسی سابق با سپردن وثیقه آزاد شد

ایرج محمدی، زندانی سیاسی سابق، که توسط نیروهای اداره اطلاعات میاندوآب بازداشت شده‌بود، با سپردن وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز سه‌شنبه دوم بهمن‌ماه، “ایرج محمدی” زندانی سیاسی سابق که یک‌شنبه ۲۳ دی‌ماه، در پی احضار به اداره اطلاعات شهر میاندوآب، بازداشت و پس از چند ساعت بازجویی به بازداشت‌گاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شده‌بود، با سپردن وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

ایرج محمدی، زندانی سیاسی سابق، که پس از ده سال حبس و با پایان یافتن دوران محکومیتش در مردادماه سال جاری از زندان آزاد شده‌بود، روز یک‌شنبه ۲۳ دی‌ماه، از سوی نیروهای اداره اطلاعات میاندوآب بازداشت شده‌ و بنا به گفته یک منبع آگاه اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق همکاری با گروه های مخالف حکومت»به وی تفهیم شده‌است. اتهامی که آقای محمدی نپذیرفته‌است.

یک منبع آگاه در این خصوص به کمپین گفت: «بازجویان تنها دلیلی که برای اتهام به آقای ایرج محمدی طرح کردند، واریز مبلغی از طریق یکی از زندانیان سیاسی سابق که خارج از ایران زندگی می‌کند به حساب بانکی او بود».

شایان ذکر است؛ «ایرج محمدی» اهل پیرانشهر به همراه «احمد پولادخانی» و «محمد امین آگوشی» در اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۶ به اتهام «جاسوسی به نفع حکومت اقلیم کردستان و محاربه از طریق همکاری با گروه‌های معاند نظام» بازداشت و درنهایت در فروردین‌ماه ۱۳۹۱ هر کدام به ده سال حبس تعزیری همراه با تبعید محکوم و جهت گذراندن دوران محکومیت به زندان زاهدان منتقل شدند.

این زندانی سیاسی در ۵ فروردین‌ماه ۹۵، جهت ادامه حبس خود به زندان مرکزی تبریز منتقل و در نهایت یکشنبه ۱۴ مرداد ۹۷ با پایان یافتن دوره محکومیت خود از زندان تبریز آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید