گزارشی از آخرین وضعیت پروین محمدی، فعال کارگری

parvin_mohammadi-kampainhr.info_

فعالان کارگری در ایران پس از پیگیری های مداوم گزارش دادند که «پروین محمدی» ممنوع الملاقات و در بند ۲۰۹ زندان اوین بسر می‌برد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پس از ده روز بی‌خبری از وضعیت «پروین محمدی» عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، مشخص شد که او در زندان از حق ملاقات و تماس تلفنی محروم مانده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۱ بهمن‌ماه گزارش داد که پروین محمدی در بند ۲۰۹ زندان اوین بسر می‌برد.

وجود ممنوعیت ملاقات و تماس، نگرانی ها از کسب اطلاع از وضعیت این فعال کارگری را دوچندان کرده است.

پیش تر در روز شنبه ١٣ بهمن‌ماه، صغرا شرف‌الدین، مادر پروین محمدی، در خصوص نحوه بازداشت دخترش گفته بود: «من اطلاع درستی ندارم که به چه علت او را به زندان کچویی کرج منتقل کرده‌اند. من به دلیل از کار افتادگی نمی توانم پیگیر کارش باشم. ولی خبر دارم که برای او وثیقه ٣٠٠ میلیون تومانی صادر کردند، ولی او را به زندان کچویی کرج منتقل کردند. ولی جرم او چه بود؟ او فقط در طول سال‌ها از حقوق کارگران دفاع می‌کرد.»

پروین محمدی، فعال کارگری و نائب رییس اتحادیه آزاد کارگران ایران، از سوی مأموران کلانتری ۱۱ فردیس کرج در روز سه‌شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، بازداشت شد و روز پنج‌شنبه ۱۱ بهمن‌‌ماه، در حالی که وثیقه ۳۰۰میلیون تومانی‌اش پذیرفته نشد، با قرار بازداشت موقت ۱ ماهه به زندان کچویی کرج منتقل شده بود.

او یک روز پیش از بازداشت، در روز هشتم بهمن‌ماه، برای آنچه «پاسخ گویی به اتهام ها»‌ نامیده شده، به وزارت اطلاعات، احضار شده بود.

«کد خبر ۱۳۳»

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید