خانواده اسماعیل بخشی به همراه شماری از کارگران در مقابل دادگستری شوش تجمع کردند/ تصویر

روز دوشنبه ۲۹ بهمن‌ماه ۹۷، خانواده اسماعیل بخشی کارگر زندانی، همراه با جمعی از کارگران در مقابل دادگستری شوش تجمع کردند.
حاضرین در تجمع گفته‌اند: «فردا هم در حمایت از اسماعیل بخشی تجمع خواهیم کرد».

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه گزارش کرده که این تجمع در مقابل دادگستری شوش و در اعتراض به ادامه بازداشت اسماعیل بخشی، نماینده کارگران و عضو سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه بوده‌است.

تجمع کنندگان با در دست داشتن دست نوشت‌هایی مبنی بر آزادی اسماعیل بخشی، به ادامه بازداشت و بی خبری از وضعیت او دست به آعتراض زدند.

بر پایه گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، “صادقی رئیس اداره اطلاعات شوش به مانند روز گذشته با مادر کارگر زندانی اسماعیل بخشی درگیر و این‌ مادر زحمتکش و رنج کشیده را مورد تهدید قرار داد”.

مادر اسماعیل بخشی روز گذشته بازداشت شده و پس از بازداشت به دلیل وخامت حالش به بیمارستان منتقل شد.

پس از آن منابع کارگری اعلام کردند که با انتقال مادر اسماعیل بخشی به بیمارستان موضوع بازداشت او متوقف شده است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ادامه بازداشت اسماعیل بخشی، عضو سندیکای کارگران هفت تپه و‌ نماینده کارگران‌ هفت تپه را محکوم کرده و‌ خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط این کارگر زندانی شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفت‌تپه برای نوشتن تکذیبیه در مورد شکنجه و اذیت و آزار روحی و روانی در حین دستگیری و بازداشت تحت فشار وزارت اطلاعات قرار دارد.

کمپین پیش از این در گزارشی به این موضوع اشاره کرده بود.

فرزانه زیلابی، روز چهارشنبه ۱۷ بهمن‌ماه گفته بود که به موکلش سه اتهام جدید «نشر اکاذیب، فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به مقامات» ‌تفهیم شده است.

اسماعیل بخشی، از کارگران نیشکر هفت‌تپه، چند ساعت پس از سپیده قلیان و برادرش مهدی، در آخرین ساعات روز یک‌شنبه ۳۰ دی‌ماه، در منزل شخصی‌اش بازداشت شد.

بازداشت سپیده قلیان و اسماعیل بخشی، پس از آن صورت گرفت که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در مستندی با عنوان «طراحی سوخته»، اعترافات اجباری اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و جمعی از فعالان مدنی را پخش کرده است.

سپیده قلیان و اسماعیل بخشی هر دو تاکید کرده‌اند که در دوران بازداشت شکنجه شده و این اعترافات در مستند طراحی سوخته تحت آن شکنجه‌ها صورت گرفته است.

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید