انتقال علیرضا رسولی به سلول های انفرادی در دهمین روز اعتصاب غذا

«علیرضا رسولی» زندانی سیاسی زندان مهاباد، امروز سه شنبه ۱۹ خردادماه در دهمین روز اعتصاب غذا، به سلول انفرادی منتقل شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،«علیرضا رسولی» زندانی سیاسی زندان مهاباد که از روز شنبه ۹ خردادماه ۱۳۹۴، در اعتراض به “بی‌توجهی به مداوای پزشکی و رسیدگی درمانی” دست به اعتصاب غذا زده بود ظهر امروز سه شنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۴ در دهمین روز از اعتصاب غذا به سلول های انفرادی منتقل شد.
پیش تر این زندانی سیاسی به دلیل افزایش عفونت ریه و بالا آوردن خون، به دفعات به بهداری زندان مراجعه کرده اما مسوولین بهداری زندان تنها اقدام به تجویز داروی مسکن برای وی کرده‌ و اعلام نموده اند او باید به مرخصی اعزام شود.
منبع مطلعی از وضعیت این زندانی که نخواست نامش فاش شود به «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» گفت: “اداره اطلاعات مهاباد با مرخصی این زندانی سیاسی مخالفت می‌کند و به دفعات مکرر وی و خانواده‌اش را مورد تهدید قرار داده است، اما خانواده رسولی حاضر به تسلیم‌ شدن در برابر خواسته‌های غیرقانونی اداره اطلاعات نیستند.”
«علیرضا رسولی» در اواخر بهمن‌ماه سال ۹۱، به همراه چندین فعال دیگر در شهر مهاباد، به اتهام “پخش تراکت اعلامیه در روز چهانی زبان مادری” و “شرکت در تجمعات حمایت از کودکان شین‌آباد” بازداشت شد.
«علیرضا رسولی» در دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” به تحمل سه سال و نیم حبس محکوم شد. سپس در اسفندماه سال ۹۲، دادگاه انقلاب شهرستان سردشت این زندانی را نیز طی یک پرونده جدا به اتهام “خروج غیرقانونی از مرز” به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم کرد. وی به همراه «خضر رسول مروت» در فرودین‌ماه ۱۳۹۴، از زندان مرکزی ارومیه به زندان مهاباد منتقل شد.

«علیرضا رسولی» اکنون ۲۹ ماه است در زندان نگهداری می‌شود و همچنان در اعتصاب به سر می‌برد و برخی از فعالان مدنی در داخل کشور می‌گویند “اداره اطلاعات درصدد پرونده‌سازی جدید و افزایش حکم وی” است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید