سهند معالی بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان شد

سهند معالی، فعال ترک هفته گذشته در محل کار خود” توأم با خشونت فیزیکی”بازداشت شد. این شهروند اهل سراب از سوی دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان سراب به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم‌شده بود. گفته می‌شود این بازداشت جهت اجرای حکم ۱۰ ماه حبس وی بوده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، سهند معالی، فعال ترک در محل کارش در سراب “توأم با خشونت فیزیکی” از سوی مأموران اجرای احکام بازداشت و جهت تحمل مدت محکومیت ۱۰ ماهه خود به زندان منتقل شده است.

آقای معالی بارأی غیابی از سوی دادگاه انقلاب سراب به ریاست قاضی مهدی شمس به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق پخش اعلامیه در تبلیغ گروه‌های قوم‌گرا به‌منظور دعوت به تجمع در قلعه بابک” به ده ماه حبس تعزیری محکوم‌شده بود که این حکم در شعبه سوم دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی عیناً تأیید شد.

به گزارش منابع آگاه: «مأموران اجرای احکام روز پنجشنبه هفته گذشته  با حضور در محل کار آقای معالی و در مقابل چشمان خواهرزاده این فعال ترک با خشونت فیزیکی و توهین وی را بازداشت و به زندان منتقل کردند».

ماموران امنیتی، روز پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷  بدون در دست داشتن حکم قضایی با ورود به منزل سهند معالی  اقدام به بازرسی منزل کرده و تلفن همراه و کامپیوتر این فعال مدنی را ضبط و وی را نیز بازداشت و به زندان سراب منتقل کردند.

سهند معالی پس از ۹ روز بازداشت و سپری کردن مراحل بازجویی،  روز شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ با تأمین وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به‌صورت موقت تا برگزاری دادگاه از زندان سراب آزاد شد.

گزارش‌شده، این فعال مدنی طی ۹ روز بازداشت در زندان سراب، زیر “شکنجه‌های جسمی و روحی” قرار داشته و از تماس با خانواده نیز محروم بوده است.

این فعال ترک در تاریخ ۱۰ دی ماه ۱۳۹۷ نیز به همراه سه تن دیگر از فعالان مدنی اهل سراب به نام‌های حیدر مزینی، محمد رنجبری و وحید نورمحمدی با اتهام مشابه فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق پخش اعلامیه بازداشت شده بود که سه روز بعد با وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی تا اتمام مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شد.

آقای معالی ۳۲ ساله پیش از این بارها از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به حبس محکوم شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید