محمدعلی زحمتکش، فعال صنفی معلمان بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان شد

محمدعلی زحمتکش، معلم بازنشسته و فعال صنفی معلمان استان فارس که بهمن ماه سال گذشته از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز با اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران” به احکام زندان و تبعید محکوم شده بود، روز جاری در مراجعه به اجرای احکام دادگاه انقلاب شیراز بازداشت و جهت تحمل محکومیت دو ساله خود به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،  امروز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۹۸، محمدعلی زحمتکش، معلم بازنشسته و فعال صنفی معلمان استان فارس بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان عادل آباد شیراز شد. شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی ساداتی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران” این فعال صنفی را به دو سال حبس تعزیری و  یک سال تبعید به شهرستان ارسنجان محکوم کرده بود.

آقای زحمتکش، پس از تحصن سراسری معلمان در روزهای سه‌شنبه ۲۲ و چهارشنبه ۲۳ آبان‌ماه سال گذشته، از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شد و در تاریخ ۱۰ آذر با تامین وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

موضوع رسیدگی به اتهامات مطروحه “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی” در پرونده این فعال صنفی معلمان، بر اساس شکایت و گزارش اطلاعات سپاه فجر استان فارس بوده است و آقای زحمتکش موظف است در هنگام تبعید، روزانه خود را به اطلاعات سپاه شهرستان ارسنجان معرفی کند”.

پس از تحصن سراسری معلمان در آبان ماه سال گذشته، دست‌کم ۳۰ تن از معلمان به نهادهای امنیتی احضار، بیش از ۵۰ معلم  پیام تهدیدآمیز دریافت نمودند و دست‌کم ۱۲ معلم، بازداشت شدند.

رفع تبعیض علیه فرهنگیان شاغل و بازنشسته، آموزش رایگان، پایان روند پرونده‌سازی و سرکوب معلمان و آزادی معلمان زندانی، توقف طرح معلم تمام‌وقت ازجمله خواسته‌های معترضان در آن زمان اعلام‌شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید