ممانعت از اعطای مرخصی به حامد الله‌وردی پور زندانی محبوس در زندان اهر

مسئولان زندان اهر نام حامد الله وردی پور، زندانی محبوس در این زندان را از لیست مرخصی‌های اعلام شده در ماه رمضان خط زدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، مسئولان زندان اهر نام حامد الله وردی پور، فعال تُرک (آذربایجانی) شهروند ساکن شهرستان اهر را که از روز ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۹۸ برای تحمل دوران ۷ ماه حبس تعزیری‌اش به زندان منتقل شده‌‌بود، را از میان لیست مرخصی‌های اعلام شده در ماه رمضان خط زدند.

منبع مطلعی در این خصوص به کمپین گفت: «نام آقای الله وردی در میان اسم کسانی بود که به مناسبت رمضان به آن‌ها مرخصی تعلق می‌گرفت، اما اسم او توسط مسئولان زندان حذف شد».

این منبع می‌افزاید: «همچنین در روزهای گذشته به دلیل اجباری کردن مشارکت در مسائل و احکام عقیدتی در زندان اهر مشاجرات لفظی بین این فعال مدنی و مسئولین زندان صورت گرفته بود».

پیش‌تر در مرحله دادگاه بدوی این فعال ترک (آذربایجانی) به همراه چند تن دیگر به احکام زندان محکوم شده‌بودند.

“ابراهیم نوری” و ”اکبر ابول زاده” هر کدام به ۱۰ ماه و “حامد الهوردی پور” ، “سلیمان کاظمی” ، “مرتضی شکری” و “اسرافیل فتح‌اله‌زاده” هر کدام به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند که در دادگاه تجدیدنظر این احکام عینا تایید شد.

لازم به ذکر است، ابراهیم نوری، فعال ملی مدنی نیز در زندان اوین در حال سپری کردن دوران محکومیت ۶ ماه خود در خصوص اعتراضات روز قدس است.

۱۵ آبانماه سال ۹۴ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در یکی از برنامه‌های تلویزیونی‌ کودکان و نوجوانان با تولید محتوایی توهین‌آمیز علیه شهروندان تُرک آذربایجانی منجر به اعتراضات خیابانی در شهرهای دو استان آذربایجان غربی و شرقی شد.

شهرستان اهر یکی از کانون بزرگ اعتراضات شهری بود که ده‌ ها نفر در آنجا بازداشت شدند.

محاکمه بازداشت‌شدگان ماه‌ها ادامه داشت، نهایتا در بیست و سوم مهرماه ۹۶، شعبه یک دادگاه انقلاب اهر، هفت تن از شهروندان معترض بازداشت شده را به احکام زندان محکوم کرد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید