حسین سلامی با وثیقه آزاد شد

حسین سلامی، از اعضای هیئت‌مدیره کانون صنفی معلمان استان مازندران با تأمین وثیقه به‌صورت موقت آزاد شد.

امروز چهارشنبه ۸ خردادماه ۱۳۹۸،  حسین سلامی معلم و از اعضای هیئت‌مدیره کانون صنفی معلمان استان مازندران  که روز گذشته در مراجعه به دادگاه انقلاب ساری بازداشت‌شده بود با تأمین قرار وثیقه به‌صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

بازداشت آقای سلامی به دلیل  تأخیر در تأمین قرار وثیقه در زمان اداری صورت گرفته بود.

روز گذشته کانون صنفی معلمان در این رابطه نوشته بود، برای آقای سلامی وثیقه صادر شد ولی خانواده ایشان نتوانستند در وقت اداری سند ملکی ارائه دهند و دادیار پرونده وی را به بازداشتگاه منتقل کرد.

در روزهای پایانی اردیبهشت‌ماه حسین سلامی، علیرضا قربانی و محمدصادق وفایی سه معلم و فعال صنفی در استان مازندران مورد بازجویی قرارگرفته بودند.

در آن زمان گزارش‌شده بود که ساعت ۷ صبح روز ۲۳ اردیبهشت ۹۸ مأموران امنیتی و لباس شخصی با ارائه حکمی از سوی شعبه دو دادیاری ساری با مراجعه به منازل آقایان حسین سلامی، علیرضا قربانی و محمدصادق وفایی از اعضای هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان مازندران با تفتیش منزل نسبت به ضبط گوشی‌های همراه و لپ‌تاپ و کامپیوتر و دفترچه یادداشت‌های شخصی افراد یادشده اقدام و آنان را به پلیس امنیت احضار کرده است.

آقای حسین سلامی طی گفتگوی کوتاهی با حقوق معلم و کارگر در آن زمان ضمن تأئید این خبر اعلام کرده بود که بازجوئی صورت گرفته مربوط به حضور در تجمعات و تشویق همکاران به تحصن بوده و پس از بازجوئی بدون دریافت هر گونه وثیقه یا کفالتی آزاد شدیم و از سوی نهاد امنیتی مربوطه اعلام شد که طی هفته آینده بعد از دریافت احضاریه الکترونیکی به شعبه مربوطه مراجعه کنیم.

معلمان ایران از آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۷ سه مرتبه در مدارس تحصن کردند. در جریان تحصن سه گانه معلمان در شهرهای مختلف، بیش از صد معلم بازداشت و یا به نهادهای امنیتی و حراست آموزش و پرورش احضار شدند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید