تداوم بازداشت و وضعیت نامناسب جسمانی ناهید شقاقی در بند ۲۰۹

ناهید شقاقی مدافع حقوق زنان و از اعضای بازداشت شده «ندای زنان ایران» پس از گذشت ۱۶ روز کماکان در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین تحت بازجویی بسر می برد، وضعیت جسمانی این شهروند بدلیل سابقه بیماری از  ناحیه ستون فقرات و بازجویی های طولانی مدت نامناسب گزارش شده است. اکرم نصیریان، فعال حقوق زنان و یکی دیگر از اعضای بازداشت شده «ندای زنان ایران» پنجم خرداد با تأمین وثیقه به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین، آزاد شده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، وضعیت جسمانی ناهید شقاقی مدافع حقوق زنان و از اعضای «ندای زنان ایران» محبوس در بند ۲۰۹ زندان اوین بدلیل سابقه بیماری از ناحیه ستون فقرات و بازجویی های طولانی مدت نامناسب گزارش شده است.

کاوه شقاقی برادر ناهید شقاقی طی یادداشتی درصفحه شخصی خود در اینستاگرام  با اعلام  این خبر نوشت: «خواهرم ناهید شقاقی پس از گذشت دو هفته از بازداشت همچنان در بلاتکلیفی بسر می برد و مسئولان زندان پاسخگوی مراجعات مکرر خانواده نیستند و این در حالیست که ناهید دارای سابقه آسیب دیدگی در ناحیه ستون فقرات است و در تماس آخرش از زندان از درد شدید در محل مهره ها و دنبالچه بعلت نشستن طولانی در طی بازجویی ها شکایت داشت».

مأموران وزارت اطلاعات صبح روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ناهید شقاقی، مدافع حقوق زنان و عضو «ندای زنان ایران» را در منزل شخصی‌اش بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل کردند.

اکرم نصیریان، یکی دیگر از اعضای «ندای زنان ایران» روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، توسط مأموران امنیتی در خیابان بازداشت و به زندان اوین منتقل شده‌بود.

خانم نصیریان، از فعالان حقوق زنان پس از بازداشت به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل شده‌ و در طول مدت بازجویی اتهامات “تشویش اذهان عمومی و تشویق به بی‌حجابی” به وی، تفهیم شده‌بود.

این فعال حقوق زنان روز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین، آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید