کیوان صمیمی از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر با وثیقه آزاد شد

کیوان صمیمی بهبهانی، روزنامه‌نگار و سردبیر مجله ایران فردا، و از بازداشت‌شده‌های تجمع روز جهانی کارگر، پس از چهل و هشت روز بازداشت با تأمین قرار وثیقه به‌صورت موقت از زندان اوین آزاد شد. مرضیه امیری، ندا ناجی و عاطفه رنگریز کماکان در بازداشت بسر می‌برند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز دوشنبه ۲۷ خردادماه ۹۸، کیوان صمیمی بهبهانی روزنامه نگار که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با اول ماه می، به همراه تعداد دیگری از شرکت‌کنندگان در تجمع روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس در تهران بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود با تامین وثیقه به صورت موقت از زندان اوین آزاد شد.

روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با اول ماه می، روز جهانی کارگر ، گروهی از کارگران، بازنشستگان و جمعی از شهروندان در گروه‌های مختلف در پی فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی و دانشجویان در مقابل مجلس شورای اسلامی حضور یافتند. این اجتماع با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و آقای صمیمی به همراه شماری از شهروندان بازداشت شد.

روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت نیروهای امنیتی به همراه آقای صمیمی با حضور در نشریه مجله ایران فردا و ضمن بازرسی محل بسیاری از اسناد و مدارک موجود در نشریه را به همراه خود بردند.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آزاد تهران در اطلاعیه‌ای خواهان آزادی کیوان صمیمی و مرضیه امیری از روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده در گردهمایی روز جهانی کارگر در مقابل مجلس شده بود.

آقای صمیمی پیش از این و در ۲۳ خرداد ۱۳۸۸ یک روز بعد از برگزاری انتخابات مناقشه‌برانگیز ریاست جمهوری ایران، در خانه خود بازداشت شد.

این زندانی سیاسی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام “زیر سوال بردن انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸” و “شرکت در تظاهرات اعتراضی” و “نوشتن مطالب انتقادی” به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.

آقای صمیمی آذرماه ۱۳۸۹ از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر منتقل و ظهر شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه۱۳۹۴ با پایان دوران محکومیت از زندان رجایى شهر کرج آزاد شد.

صمیمی سابقه تحمل ۴ سال حبس در حکومت شاهنشاهی را در کارنامه فعالیت‌های سیاسی خود دارد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید