افشین شیخ‌ الاسلامی به دادگاه احضار شد/ سند

افشین شیخ الاسلامی وطنی، فعال مدنی و محیط زیست مقیم آمریکا به دادگاه سنندج احضار شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، بر اساس ابلاغیه‌ای که روز ۳۰ خردادماه ۹۸، به دست افشین شیخ‌اسلامی وطنی، رسیده، وی باید ظرف مدت ۵ روز برای دفاع از اتهامات انتسابی خود در شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنندج حاضر شود.

این احضار از سوی «موسی شاه گلدی آقاباقر» بازپرس شعبه احضار شده است.

ٰ اتهامات “تجمع و تبانی علیه امنیت ملی” و “عضویت در یکی از احزاب مخالف حکومت” از جمله مواردی است که به این شهروند سنندجی تفهیم شده است.

آقای شیخ‌الاسلامی روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه ۹۷، مدتی پس از بازگشت از آمریکا، در منزل پدری‌اش در شهر سنندج بازداشت و با سپردن وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ به طور موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

منابع کمپین خبر دادند که وی پس از آزادی از زندان ممنوع الخروج شده است.

افشین شیخ الاسلامی اواخر دی ماه سال گذشته برای رسیدگی به وضعیت پدر و مادر خود که هر دو دچار بیماری و کهولت سن هستند از آمریکا به ایران بازگشته‌بود و یک ماه پس از آن بازداشت شد.

او زمانی که در ایران زندگی می‌کرد همزمان فعالیت‌های خیریه و محیط زیستی نیز داشت.

وی پیش از این، بارها به‌خاطر فعالیت‌های سیاسی و مدنی احضار و بازجویی شده بود، او در آخرین مورد به همراه تعداد دیگری از فعالان سیاسی و مدنی سنندج در دی ماه ۱۳۸۹ در منزل خانواده حبیب‌الله لطیفی به‌خاطر تلاش برای جلوگیری از اجرای حکم اعدام حبیب‌الله لطیفی دستگیر شده بود.

کمپین پیشتر گزارش داده بود که وسایل شخصی این افراد به هنگام دستگیری از سوی نیروهای امنیتی ضبط شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل