تداوم بی‌خبری از صباکردافشاری فعال مدنی

از صبا کردافشاری، فعال مدنی که نزدیک به یک‌هفته پیش از زندان قرچک ورامین به مکان نامعلومی منتقل شده، کماکان خبری در دست نیست.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبا کردافشاری، روز سه‌شنبه ۱۱ تیرماه، از زندان زنان قرچک ورامین (شهر ری) به مکان نامعلومی منتقل شده‌است و از آن زمان پیگیری‌های نزدیکان این فعال مدنی برای اطلاع از وضعیت او نتیجه‌ای در پی نداشته‌است.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین گفت:‌ «طی روزهای اخیر خانواده و نزدیکان صبا برای پیگیری و اطلاع از وضعیت او به دادسرا و زندان مراجعه کرده‌اند، اما پاسخی دریافت نکرده‌اند و هنوز خانواده اطلاعی ندارد که او کجاست. تنها احتمال داده می‌شود که برای فشار و اخذ اعتراف اجباری به انفرادی منتقل شده‌باشد.»

انتقال ناگهانی خانم کردافشاری از بند عمومی به مکان نامعلوم نزدیکان او را نگران کرده‌است.

صبا کردافشاری روز شنبه ۱۱ خرداد ماه در منزل پدری خود بازداشت و به بازداشتگاه وزرا منتقل شد. وی پس از ۱۱ روز بازجویی و فشار برای اعتراف تلویزیونی روز سه شنبه ۲۱ خردادماه به زندان قرچک ورامین منتقل شد و تاکنون از حق داشتن وکیل و مشاوره حقوقی محروم بوده است.

گفتنی است، در تفهیم اتهام اولیه به صبا کردافشاری اتهام «تبلیغ علیه نظام از طریق گروهک معاند و طرح براندازی نرم، اشاعه فساد و فحشا و پیاده روی بدون حجاب، اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی از طریق ارتباط با مسیح پولی نژاد [مسیح علی‌نژاد] و خبرگزاری هرانا» را ابلاغ کرده‌اند.

صبا کردافشاری پیش از بازداشت در خصوص مسایل حقوق بشری همچون زندانیان سیاسی گمنام، اقلیت‌های مذهبی و زنان فعالیت می‌کرد.

وی پیشتر در تاریخ ۱۱ مرداد ماه سال ۱۳۹۷ در جریان اعتراضات مردمی به موج گرانی‌ها نیز بازداشت شده بود. وی که در این بازداشت به یک سال زندان محکوم شد، در تاریخ ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۷ و در جریان موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی، بدون اینکه درخواست عفو داده باشد از زندان آزاد شد.

مطلب مرتبط:

انتقال صبا کردافشاری به مکانی نامعلوم؛ نگرانی از فشار برای اعتراف تلویزیونی

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید