ساناز الهیاری در پنجمین روز اعتصاب غذا از تماس تلفنی با خانواده محروم شد

ساناز الهیاری از اعضای نشریه گام، در پنجمین روز از اعتصاب غذای به دستور مسئولان زندان از تماس تلفنی  با خانواده محروم شد. روز جمعه و در پی انتشار خبر اعتصاب غذای ساناز الهیاری و امیرحسین محمدی‌فرد تماس تلفنی و ملاقات بین این زوج زندانی از سوی مقامات زندان اعلام ممنوع شده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸، به دستور مسئولان زندان اوین ساناز الهیاری از اعضای نشریه گام در پنجمین روز از اعتصاب غذای خود از تماس تلفنی با خانواده محروم شد.

این زوج محبوس در زندان اوین از روز پنج‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ اعتصاب غذای خود را آغاز کرده‌ و گفته‌اند، تا زمانی که به همراه سایر بازداشتیان نیشکر هفت‌تپه با سپردن وثیقه آزاد نشوند، به اعتصاب غذای خود ادامه خواهند داد.

امیرحسین محمدی‌فرد و همسرش ساناز الهیاری، شامگاه چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، در منزل پدری خود از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند و هر دو آن‌ها هم اکنون در زندان اوین محبوس هستند.

عسل محمدی به بازداشتگاه اداراه اطلاعات اهواز انتقال یافت. او ۱۵ دی ۹۷ با قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

اعضای نشریه گام در تاریخ‌های ۲۲ تا ۲۸ اردیبهشت ۹۸ به شعبه هفتم بازپرسی زندان اوین برای اخذ آخرین دفاعیات فراخوانده شدند و پرونده آنها به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی فرستاده شده است. اما هنوز زمان دادگاه آنها مشخص نیست.

همگی اعضای بازداشت شده نشریه گام متهم به «ارتباط با گروه‌ها و احزاب معاند»، «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و »تشکل گروه به قصد بر هم زدن امنیت ملی» هستند.پیش از این در بازجویی‌های به این افراد گفته شده بود آنها با گروه کمونیستی کارگری در ارتباط هستند. علاوه بر آنها، سپیده قلیان، فعال کارگری، اسماعیل بخشی، نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه و علی نجاتی، کارگر بازنشسته و فعال کارگری از اعضای دیگر این پرونده هستند.

اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و امیر (علی) امیرقلی نیز از فعالان کارگری هستند که در حاشیه اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه بازداشت شده و کماکان در زندان به‌سر می‌برند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید