اعتراضات دی‌ماه ۹۶؛ علی مظفری، فعال دانشجویی توسط دادگاه تجدید نظر به ۳۰ ماه حبس محکوم شد

شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، علی مظفری، از فعالان دانشجویی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران را به اتهام شرکت در تجمع دانشجویی دانشگاه تهران به سی ماه حبس تعزیری محکوم کرد.  شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی این فعال دانشجویی را به ۸ سال حبس تعزیری، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و محرومیت از فعالیت‌های سیاسی، حضور در احزاب و دسته جات سیاسی و فضای مجازی، محکوم کرده بود.

به گزارش امتداد، علی مظفری، از فعالان دانشجویی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، به اتهام شرکت در تجمع دانشجویی دانشگاه تهران توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به سی ماه حبس تعزیری محکوم شد.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب این دانشجوی ۲۳ ساله را به ارتکاب جرایم اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت، فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری متهم کرده بود و برای هر کدام از این اتهامات به ترتیب محکومیت حبس ۵ سال، ۱ سال و ۲ سال را در نظر گرفته بود که در عمل با رعایت ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات حبس ۵ سال اجرایی می‌شد.

پس از اعتراض این فعال دانشجویی به این رای در دادگاه تجدیدنظر، رای صادره در مرحله تجدیدنظر نیز مورد تایید قرار گرفت، اما مجازات صادره نصف مجازات تعیین شده در دادگاه بدوی شد.

آقای  مظفری در جریان اعتراضات سراسری دی ماه ۹۶ به همراه تنی چند از فعالین دانشجویی در تهران بازداشت شده بود.

احکام قطعی حبس بلندمدت برای فعالان دانشجویی در حالی از سوی دادگاه های تجدیدنظر صادر می شود که پیش‌تر در پی اعتراض اغلب طیف های فعال دانشجویی به این احکام (از شوراهای صنفی و انجمن های علمی و انجمن‌های اسلامی گرفته تا بسیج دانشجویی) بسیاری از مسئولان اعم از مسئولان وزارت علوم و نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها و نمایندگان مجلس و مسئولان دانشگاه تهران، وعده رفع مشکل احکام قضایی را داده بودند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید