آنیشا اسدالهی، فعال مدنی با وثیقه از زندان اوین آزاد شد

آنیشا(مریم) اسدالهی، فعال مدنی که در خردادماه برای دومین بار در سال جاری توسط مأموران وزارت اطلاعات بازداشت‌شده بود، با تأمین وثیقه و به‌صورت موقت از بندزنان زندان اوین آزاد شد. این مدرس زبان در  ۱۱ اردیبهشت  برابر با اول ماه می، به همراه تعداد دیگری از شرکت‌کنندگان در تجمع روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس در تهران بازداشت‌شده بود.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز سه شنبه ۱۵ مردادماه ۱۳۹۸، آنیشا اسداللهی با تأمین قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی و به‌صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

آنیشا اسدالهی، از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر که روز شنبه ۱۴ اردیبهشت با قرار کفالت به صورت موقت آزاد شده‌بود، دوباره توسط نیروهای وزارت اطلاعات در محل کار خود بازداشت شد.

ماموران امنیتی ساعت ۲۱:۳۰ سه‌شنبه ۲۸ خرداد، او را در خیابان کمیل تهران در محل کار خود بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل کردند.

یک منبع آگاه به کمپین در رابطه با بازداشت دوباره خانم اسدالهی گفته‌بود: «پس از بازداشت خانم اسدالهی، ۱۲ نفر از نیروهای اطلاعاتی به همراه وی به منزل برادرش رفته و در غیاب او درب منزل را بازکرده، خانه را مورد تفتیش قرار داده و وسایل شخصی برادرش از جمله چند لپ‌تاپ و هارد اکسترنال را با خود بردند. سپس نیروهای امنیتی به منزل آنیشا رفته، آنجا را نیز مورد بازرسی قرار داده و لوازم ایشان را نیز ضبط کردند».

روز دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸، آنیشا اسدالهی، فعال مدنی از بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین  به بند عمومی زنان در این زندان منتقل شد.

خانم اسدالهی پیش‌تر در روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با اول ماه می، به همراه تعداد دیگری از شرکت‌کنندگان در تجمع روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس در تهران بازداشت و روز شنبه ۱۴ اردیبهشت با قرار کفالت به صورت موقت آزاد شده‌بود.

روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با اول ماه می، روز جهانی کارگر، گروهی از کارگران، بازنشستگان و جمعی از شهروندان در گروه‌های مختلف در پی فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی و دانشجویان در مقابل مجلس شورای اسلامی حضور یافتند. این اجتماع با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و خانم اسدالهی به همراه شماری از شهروندان بازداشت شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید