وخامت حال علیرضا رسولی زندانی سیاسی زندان مهاباد در پی ادامه اعتصاب غذا

وضعیت علیرضا رسولی، زندانی سیاسی زندان مهاباد که در سلول های انفرادی وارد بیستمین روز اعتصاب غذای خود شده است، “نگران کننده” توصیف شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این زندانی سیاسی که در اعتراض به بی‌توجهی به مداوای پزشکی از روز شنبه ۹ خرداد ماه، در زندان مهاباد شروع به اعتصاب غذا کرده بود، از شش روز پیش در سلولهای انفرادی اقدام به شروع اعتصاب خشک کرده است و نگرانیها در خصوص وضعیت سلامتی ایشان افزایش پیدا کرده است.

کانون مدافعان حقوق بشر کردستان با انتشار این گزارش ، اعلام کرده که با گذشت این بیست روز تاکنون مسئولین زندان نسبت به درخواستهای این زندانی بی‌اعتنایی می‌کنند.

در این باره یک منبع مطلع از این زندانی سیاسی به “کانون مدافعان حقوق بشر کردستان” گفت وی با انتقال به سلول انفرادی از خوردن مایعات نیز امتناع می کند و از دو روز پیش با افت ناگهانی فشار، به بهداری زندان منتقل شده است.

این منبع همچین می گوید که آقای رسولی از بیماری جدی و ناشناخته تحلیل بافت های استخوانی رنج می برد که در حال سرایت به بخش های مختلف بدن وی است، پزشک زندان ارومیه بعد از دیدن عکس ام آر آی صراحتا گفت که از اینکه وی هنوز روی پاهایش راه می رود تعجب می کند و به عنوان کسی که از نزدیک با وی زندگی کرده ام می توانم بگویم علیرضا را فقط روحیه سرپا زنده نگه داشته است.”

علیرضا رسولی که پس از پیشرفت بیماری، در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و ممانعت از اعزام به بیمارستانی خارج از زندان، دست به اعتصاب غذا زده بود، ظهر سه شنبه نوزدهم خرداد ماه در یازدهمین روز اعتصاب غذا، پس از احضار به دفتر رئیس زندان و بازجویی سه ساعته توسط عوامل اداره اطلاعات شهر مهاباد، به سلول های انفرادی زندان مهاباد انتقال یافت.

درخواست های مکرر وی و خانواده اش، از مسئولین زندان برای اعزام به مرخصی درمانی و مداوا، تاکنون بی نتیجه مانده است و این زندانی، از روز شنبه نهم خرداد ماه، دست به اعتصاب غذا زده است.

مسئولین زندان مهاباد،ضمن عدم موافقت با خواسته های وی، از پذیرش و تحویل وسایل مجاز نظیر پتو و کفش طبی که توسط خانواده برای این زندانی تهیه شده بود خودداری کردند و ریاست زندان تحویل این وسایل را، صراحتا منوط به پایان اعتصاب غذای این زندانی سیاسی کرده است.

به گفته منابع خبری، این زندانی سیاسی، با مشکلات جسمى کاملا جدى از قبیل عفونت ریه، مشکلات زانو و نوعى بیمارى تحلیل بافت هاى استخوانى روبرو است که در حال پیشرفت است و تحلیل بافت هاى استخوانى در حال سرایت به سایر بخش هاى بدن وى است، با این وجود و با گذشت بیش از دو سال ونیم از حبس ، مسئولین زندان تا کنون از اعطاى مرخصى استعلاجى به وى و یا اعزام به بیمارستان خوددارى کرده اند.

علیرضا رسولى در دوازده مرداد ١٣٩١ درپى شرکت در تجمعات مسالمت آمیز مختلف بازداشت و به اداره اطلاعات مهاباد و سپس زندان مهاباد منتقل شد، وى در شعبه یک دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملى از طریق اجتماع و تبانى و هوادارى و عضویت در حزب پژاک محاکمه شد، وى از اتهام عضویت در پژاک تبرئه شد و برای سایر اتهامات جمعا به سه سال و نیم حبس تعزیرى محکوم شد که در دادگاه تجدید نظر نیز عینا تأیید شد.

این زندانى سیاسى با قطعى شدن حکم در هفدهم اسفند ٩٢ به زندان ارومیه تبعید شد و در فروردین ماه ٩٣ مجددا به زندان مهاباد منتقل شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید