براثر شلیک مستقیم، یک جوان سوخت بر بلوچ کشته شد

براثر شلیک مستقیم مأموران پاسگاه آسپیچ سراوان به سمت یک خودروی سوخت بر، یک جوان بلوچ اهل سروان کشته شد.

بر اساس گزارش منتشرشده در وب‌سایت کمپین فعالین بلوچ، روز یکشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۸، براثر شلیک مستقیم مأموران پاسگاه آسپیچ سراوان به سمت یک خودروی سوخت بر، میثم ندرت زهی به دلیل اصابت گلوله و آتش گرفتن خودروی حامل سوخت‌جان خود را ازدست‌داده است.

به گفته منابع محلی، «پس از شلیک مستقیم مأموران، خودرو میثم آتش گرفت و  زمانی که قصد داشت خود را از این حادثه نجات دهد، شلیک‌های پی‌درپی مأموران مانع  از خروج  وی از خودرو در حال سوختن شد.»

گفته می شود، میثم ندرت زهی، ۱۸ ساله علیرغم سن کم برای امرار معاش به سوخت بری روی آورده بود.

در پی کشته شدن این جوان بلوچ و سایر سوخت بران، مولوی عبدالصمد ساداتی، امام‌جمعه اهل سنت سراوان نامه‌ای سرگشاده اعتراضی به احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان نوشته و خواستار رسیدگی به این موضوع شد.

در قسمتی از این نامه آمده است، «سوختبری شغل نیست اما در نبود شغل و از روی ناچاری به جای سرقت و دزدی و ارتکاب ناهنجاری های دیگر این کار را اختیار کرده اند. مافیای سوخت سازمان یافته تا کنون مورد تعرض قرار نگرفته بلکه بیشتر قشر ضعیف و فقیر جامعه مورد هدف قرار گرفته است. آیا برای کسی که نان آور خانواده است و سرمایه اش همین خودرو مدل پایین است ، این گونه برخوردها در نبود شغل؛ انصاف و عدالت است؟»

به گفته فعالان بلوچ، علیرغم اعتراضات نمایندگان مجلس، علما و حتی تجمعات خیابانی مردم، کشتار سوخت بران در  سیستان و بلوچستان کماکان در حال اجراست.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید