دادگاه تجدیدنظر احکام زندان علی نوری را عینا تایید کرد

شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر حکم دادگاه بدوی علی نوری، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق را عینا تایید کرد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، علی نوری پیش‌تر در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده، با اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به ۷ سال و نیم و از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه حکومت» به یک‌سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده‌بود.

اکنون با توجه به تایید این رای در دادگاه تجدیدنظر و بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد ۷ سال و نیم ماه حبس تعزیری در مورد آقای نوری اجرا خواهد شد.

علی نوری نهم دی ‌ماه ۱۳۹۶ و در دوره خدمت سربازی‌، در میدان ولیعصر تهران از سوی نیرو‌های امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. علی نوری در تاریخ ۲۳ دی ‌ماه به دلیل درد شدید در ناحیه قفسه سینه، توسط زندانیان به بهداری زندان اوین منتقل شد و مدتی بعد به زندان رجایی‌شهر کرج انتقال یافت. او که سرانجام پس از ۳۶ روز بازداشت در روز یک‌شنبه ۱۵ بهمن ۹۶ با تودیع وثیقه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود، اکنون به هفت سال و نیم حبس محکوم شده است.

‎علی نوری، فعال مدنی، پیش‌تر در روز چهارشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۳، پس از شرکت در تجمع کوبانی، مقابل سازمان ملل بازداشت شده بود. وی بعد از بازداشت به بند ۲-الف سپاه منتقل شد و بعد از مدت‌ها بازجویی و سلول انفرادی به بند عمومی ۸ زندان اوین، محل نگهداری زندانیان مالی منتقل شد.

وی پس از آزادی به قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی، به هفت سال حبس ازسوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محکوم شده بود که این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ۲ سال کاهش یافت و ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ پس از گذراندن یک سوم از حکم حبس دو ساله خود از زندان اوین آزاد شد.

برای عضویت در تلگرام کمپین اینجا کلیک کنید

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید