شهناز اکملی جهت اجرای حکم احضار شد/ سند

شهناز اکملی، مادر مصطفی کریم‌بیگی از جان‌باختگان انتخابات سال ۸۸ جهت اجرای حکم یک‌سال حبس تعزیری احضار شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، در احضاریه‌ای که به دست خانم اکملی رسیده‌است، وی باید ظرف مهلت ۵ روزه در شعبه ۱ اجرای احکام کیفری دادسرای انقلاب حاضر شود.

شهناز اکملی روز پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸، در توییتر خود همراه با انتشار تصویر احضاریه نوشته‌است: «احضاریه به دستم رسید و مهلت قانونی آن پنج روز است، در بازجویی گفته بودند فراموش کن پسری داشتی و گفتم نمیتوانم فراموش کنم و این سزای مادری است که نمی‌تواند فراموش کند پسری داشته است امروز پسران و دخترانی دارم به وسعت تمام ایران.»

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشااله احمد زاده طی حکمی خانم اکملی را از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به «یک سال حبس تعزیری دو سال ممنوع الخروجی و دو سال مممنوعیت حضور در فضای مجازی و دسته جات سیاسی» محکوم کرده بود.

پس از آن شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی سید احمد زرگر، حکم دادگاه بدوی را عینا تایید کرد.

خانم اکملی در تاریخ ۶ بهمن ۱۳۹۵، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در اواخر بهمن ماه همان سال با تامین وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شده بود.

شهناز اکملی مادر مصطفی کریم‌بیگی از کشته شدگان اعتراضات ۱۳۸۸ در تهران است. فرزند او، مصطفی کریم بیگی، در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در تاریخ ششم دی ماه آن سال، که مصادف با عاشورا بود، از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هفت + یک =