پروین محمدی فعال کارگری جهت اجرای حکم بازداشت و به زندان منتقل شد

parvin_mohammadi-kampainhr.info_

پروین محمدی، نائب رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، جهت اجرای حکم یک‌سال حبس تعزیری بازداشت و به زندان کچویی کرج منتقل شد.

این فعال کارگری روز شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸، پس از مراجعه به شعبه ۷ اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه ۱ کرج بازداشت و به زندان کچویی منتقل شده‌است.

به نوشته تلگرام «اتحادیه آزاد کارگران ایران» زندان کچویی کرج بند جداگانه‌ای برای نگهداری زندانیان سیاسی و امنیتی ندارد و زندانیان سیاسی بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در کنار سایر زندانیان نگهداری می‌شوند.

خانم محمدی پیش‌تر و بر اساس ابلاغیه‌ الکترونیکی که به رویت او رسیده‌‌بود، جهت اجرای حکم یک‌سال حبس تعزیری به شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کرج احضار شده‌‌بود.

در ابلاغیه این فعال کارگری نوشته‌شده‌بود: «با توجه به محکومیت شما مقتضی است ظرف مهلت مقرر جهت اجرای حکم رای صادره در ین شعبه حاضر شوید. در غیر این صورت مطابق مقررات اقدام خواهد شد. در صورت عدم حضور جلب صادر می‌گردد.»

خانم محمدی به همراه علیرضا ثقفی و همسرش هاله صفر زاده، از فعالان کارگری از سوی شعبه ششم دادگاه تجدیدنظر استان البرز، به یک‌سال زندان محکوم شده‌اند.

پیش‌تر شعبه اول دادگاه انقلاب کرج این سه فعال کارگری را بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به احکام زندان محکوم کرده بود.

دادگاه این سه فعال کارگری روز شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸، در شعبه اول دادگاه انقلاب کرج بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ریاست قاضی آصف حسینی به صورت جداگانه برگزار شده‌بود.

کمپین پیش‌تر گزارشی در رابطه با جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات پروین محمدی، فعال کارگری منتشر کرده‌بود.

یک منبع مطلع در خصوص برگزاری دادگاه خانم محمدی به کمپین گفته‌بود: «روز شنبه ساعت ۹ صبح جلسه رسیدگی به اتهامات خانم محمدی در شعبه اول دادگاه انقلاب به ریاست قاضی آصف حسینی با حضور ایشان و آقای جداری فروغی وکیل این پروند برگزار شد.»

در این جلسه دادگاه در ابتدا کیفرخواست صادره خوانده شد و آصف حسینی قاضی پرونده، خانم محمدی را به “تبلیغ علیه نظام” از طریق انتشار عقاید و افکار کمونیستی متهم کرد که ایشان با رد اتهام وارده از سوی قاضی پرونده، فعالیت‌ها، مقالات، سخنرانی‌های منتشرشده را در راستای مطالبات حقوق خود و دیگر کارگران و همکارانش عنوان کرد.

پیش‌ازاین و در روز یکشنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۸، خانم محمدی، برای اخذ آخرین دفاعیات به شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه یک کرج، احضار و با مراجعه به شعبه مذکور آخرین دفاعیات خویش را ارائه کرده بود.

در جلسه این دادگاه که همزمان برای پروین محمدی، علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده تشکیل شده بود، اتهام «تبلیغ علیه نظام» برای این سه فعال کارگری صادر شد.

کمپین پیش‌تر در این رابطه گزارش داده بود که در جلسه بازپرسی، پروین محمدی به ارائه دفاعیات و با اعلام اینکه طی بازداشت قبلی‌ نیز به همین اتهام دادگاهی شده بوده و شعبه هفت بازپرسی دادسرای فردیس با توجه به مستندات و دفاعیات پرونده، وی را از این اتهام تبرئه نموده و قرار منع تعقیب برای او صادر شده، اتهام وارده را رد و به بازپرس پرونده اعلام کرده: “اکنون چه اتفاق جدیدی روی داده که تنها با گذشت یکماه قصد دارند با پرونده جدیدی دوباره با همین مصداق وی را متهم نمایند.”

نیروهای امنیتی صبح روز جمعه ۶ اردیبهشت ۹۸، شماری از فعالان کارگری را به نام‌های علیرضا ثقفی، هاله صفرزاده، پروین محمدی، واله زمانی، سعید ترابیان، فؤاد فتحی، مصطفی چهارمحالی، امیرعباسی، صفیار قربانی و بلال قزیانی در پارک جهان نما واقع در اتوبان تهران-کرج بازداشت کردند.

ساعت هشت و سی دقیقه همان شب، هشت تن از این بازداشت‌شدگان آزاد شدند، اما آزادی باقی افراد به روزهای بعد موکول شد.

پروین محمدی، نائب رئیس هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، هاله صفرزاده و همسرش علیرضا ثقفی از فعالان کارگری روز ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ با قرار کفالت آزاد شدند.

هرساله و در آستانه روز جهانی کارگر فشار نهادهای اطلاعاتی بر فعالان کارگری افزایش می‌یابد و نیروهای امنیتی سعی می‌کنند با احضار یا بازداشت برخی فعالان از راه‌پیمایی یا اعتراضات احتمالی آن‌ها ممانعت کنند.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید