آکام تلاج پس از ۵٣ روز در بیمارستان جان باخت

«آکام تلاج» یکی از زخمی‌شدگان تجمعات اعتراضی اخیر مهاباد که توسط نیروهای امنیتى ایران با ضرب گلوله مجروح شده بود، پس از پنجاه و سه روز دست و پنجه نرم کردن با مرگ، جان خود را از دست داد.

ساعت چهار عصر امروز دوشنبه ۸ تیرماه ۱۳۹۴، «آکام تلاج» به دلیل شدت جراحات وارده در بیمارستان «امام خمینى ارومیه» درگذشت.

«جمال تلاج» پدر «آکام تلاج» ضمن تایید این خبر به «کانون مدافعان حقوق بشر کردستان» گفت: “ساعت چهار عصر امروز، پسرم به دلیل شدت جراحات در بیمارستان جان خود را از دست داد.”

پدر این جوان مهابادی درباره تحویل جنازه پسرش گفت: “قرار شده امروز جنازه را تحویل بدهند و گفته‌اند بدون سر و صدا او را دفن کنید.”

«آکام تلاج» دانشجوی «دانشگاه آزاد مهاباد» بود که روز پنج‌شنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، در تجمع اعتراضی شهروندان مهابادی در مقابل هتل «تارا» در نتیجه شلیک نیروهای نظامی حکومت جمهوری اسلامی ایران به شدت زخمی شده بود. او به بیمارستان «امام خمینی» در مهاباد منتقل شد و سپس به دلیل وخامت جسمانی به بیمارستان «امام خمینی» در شهر ارومیه انتقال یافت.

«آکام تلاج» در مدت زمانی که در بیمارستان بستری بود، دو بار تحت عمل جراحی قرار گرفته، اما به دلیل اصابت ۴٠ ساچمه به دست و شکمش دچار خونریزی داخلی شده بود.

پیش‌تر یکی از خویشاوندان این جوان کُرد به «کانون مدافعان حقوق بشر کردستان» گفته بود “پزشکان سرگرم مداوای او هستند؛ اما به گفته پزشکان، امیدی به زنده ماندن و یا بهبود وی نیست.”

تجمع شهروندان مهابادی در مقابل هتل «تارا» در اعتراض به مرگ مبهم «فریناز خسروانی»، در روز پنج‌شنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری، با دخالت نیروهای حکومتی به خشونت کشیده شد.

شهروندان مهابادی در این تجمع اعتراضی، خواستار محاکمه عاملین مرگ «فریناز خسروانی» شده بودند.

این تجمع به صورت مسالمت‌آمیز آغاز شده بود اما در ادامه با حضور پر تعداد نیروهای امنیتی و نظامی به خشونت گراییده شد.

منبع: کانون مدافعان حقوق بشر کردستان

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید