پریسا سیفی، شهروند ساکن سنندج با وثیقه آزاد شد

Parisa Seifi-campain.info

پریسا سیفی، شهروند اهل کامیاران که توسط ماموران اطلاعات سپاه پیشتر در منزل خود در سنندج بازداشت شده بود، با تامین وثیقه از کانون اصلاح و تربیت (زندان زنان) سنندج آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز یکشنبە ۴ اسفند ۱۳۹۸، پریسا سیفی، شهروند اهل کامیاران که توسط ماموران اطلاعات سپاه پیشتر در منزل خود در سنندج بازداشت شده بود و بیش از ١٠٠ روز تحت فشار بازجویی و اخذ اعترافات اجباری قرارداشت به طور موقت با تامین وثیقه ٣٠٠ میلیون تومانی از کانون اصلاح و تربیت (زندان زنان) سنندج آزاد شد.

پریسا سیفی در تاریخ ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۸، توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به کانون اصلاح و تربیت (زندان زنان) سنندج منتقل شد و در ۱۰۰ روز گذشته تحت فشار بازجویی و اخذ اعترافات اجباری قرار داشت. طبق اخبار دریافتی و به نقل از منابع، این شهروند کرد به مدت ۱۰ روز  در اعتراض به وضعیت بلاتکلیفی در اعتصاب غذا بود و وضعیت سلامتی او بدخیم گزارش شده بود.

پرونده این فعال فرهنگی و هنری، ۴ هفته پیش به دادگاه انقلاب سنندج انتقال داده شد و هربار به بهانه‌های مختلف به تعلیق انداخته شد و قرار بازداشت موقت او سه بار رد شده بود. در تمام مدت بازداشت، پریسا سیفی تنها یکبار موفق به ملاقات با خانواده خود شده بود. با وجود پیگیری‌های مداوم خانواده وی، از دلایل بازداشت و اتهامات وارده بر او اطلاعات دقیقی در دست نیست. هرچند به گفته منابع آگاه، خانم سیفی بابت اتهام «همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون» بازداشت و تحت‌ فشار برای اخذ اعترافات در بازداشت بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید