محاکمه محسن لرستانی، فعال هنری و خواننده پاپ، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران

تاریخ رسیدگی به پرونده «محسن لرستانی»، فعال هنری و خواننده توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران مشخص شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، به نقل از همشهری آنلاین، روز یکشنبه ۱ تیرماه ۱۳۹۹، «محسن لرستانی»، خواننده و فعال هنری توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست «محمد مقیسه» محاکمه خواهد شد. اتهام منتسب به این خواننده پاپ، “فساد فی الارض” می باشد که طی جلسه تفهیم اتهام در مهر ماه سال ۱۳۹۸، توسط «محمد مقیسه» قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به «محسن لرستانی» تفهیم شد.

پیش از این رسانه‌های ایران، اتهام «محسن لرستانی» را «افساد فی الارض» عنوان کرده بودند. اگرچه از مصادیق این اتهام اطلاعات دقیقی در دست نیست، اما رسانه‌های نزدیک به نهادهای امنیتی به نقل از وکیل این خواننده ایرانی اعلام کرده بودند که موضوع اتهام آقای لرستانی در رابطه با «مسائل اخلاقی و خصوصی» که در «فضای مجازی» منتشر کرده است،‌ بوده و او «شاکی خصوصی» ندارد.

برخی سایت های نزدیک به نهادهای امنیتی این خواننده را به «همجنسگرایی» متهم کرده‌اند. اما یک منبع نزدیک به آقای لرستانی با رد این ادعا، گفته است این مصادیق درست نیست و امیدواریم در آینده خیلی زود همه چیز روشن شود.

«سید کاظم حسینی» وکیل مدافع «محسن لرستانی» در گفت‌وگو با ایسنا گفته‌است: «موکلم ۱۲ اسفندماه سال ۹۷ در منزل مادرش در سعادت آباد بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان است.»

وی افزود: «پرونده موکلم با شکایت مدعی العموم و با صدور کیفرخواست به اتهام «افساد فی الارض» به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شده است.»

حسینی تصریح کرد: «موضوع اتهامی موکلم در رابطه با مسائل اخلاقی و خصوصی بود که در فضای مجازی منتشر کرده بود و او  شاکی خصوصی ندارد.»

اتهام “افساد فی الارض” در صورت پذیرش از سوی دادگاه انقلاب اسلامی می‌تواند منجر به صدور حکم اعدام برای وی شود.

دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات «محسن لرستانی»، در تاریخ ۷ بهمن ماه ۱۳۹۸, شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست «محمد مقیسه» برگزار شده بود و پس از آن ادامه جلسه دادرسی به زمان دیگری موکول شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 × چهار =