بازداشت شماری از شهروندان عرب در شهرستان شوشتر توسط اداره اطلاعات

شمارى از شهروندان عرب شهرستان شوشتر توسط اداره اطلاعات این شهر بازداشت شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی بر اساس گزارش فعالان حقوق بشر، ۳۰ نفر از شهروندان عرب اهل شهرستان شوشتر، روز پنج شنبه ۸ خردادماه ۱۳۹۹، در کوى اندیشه، شهرک علم الهدى و کوى فرهنگ این شهر، به دلایل نامشخص توسط اداره اطلاعات شوشتر با همکارى نیروهاى انتظامى بازداشت شدند.

بنا به اظهارات منابع محلی، در بین بازداشت شدگان افراد زیر سن قانونی نیز وجود دارد و طی سال هاى اخیر، این موج بازداشت، از کم سابقه ترین موارد هجوم و دستگیری توسط نیروهاى امنیتی در شهر شوشتر بوده است که باعث رعب و وحشت زنان و بچه هاى مردم این مناطق شده است.

گفتنی است این بازداشت ها و هجوم به منازل شهروندان عرب، ساعت ۶ صبح روز پنجشنبه ۸ خردادماه ۱۳۹۹، رخ داده و افراد بازداشت شده به مکان نامعلومى منتقل شده اند.

هویت برخی از بازداشت شدگان که تا کنون برای کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، مشخص شده به این شرح است؛ «حکیم کعبی»، ۳۱ ساله و متاهل، علی بدوی ٢٩ ساله، «محمد بدوی» ٢١ساله، «حمید زغیبی» ٣٢ ساله و متاهل داراى سه فرزند، «ایوب طرفی» ٢٨ ساله، «عامر رحیمه» ٢٠ ساله، «حمید عگیلى(عقیلى)» ۱۸ ساله، «مصطفی عگیلى(عقیلى)» ١۵ ساله.

تا لحظه تنظیم این گزارش، هیچ خبری از دلیل دستگیری و مکان نگهداری این افراد در دست نیست.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید