پرونده‌سازی جدید در زندان؛ سمانه نوروز مرادی به ۱۵ ماه حبس محکوم شد

سمانه نوروز مرادی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین در پرونده جدید بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» توسط دادگاه انقلاب به ۱۵ ماه زندان محکوم شد. این شهروند جهت سپری کردن محکومیت سه سال و نه ماه حبس در زندان اوین بسر می برد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز شنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۹، سمانه نوروز مرادی، زندانی محبوس در زندان اوین، در پرونده ای که در اردیبهشت ماه سال جاری توسط دستگاه امنیتی و قضایی برای ایشان بازگشایی شده است، توسط دادگاه انقلاب به ۱۵ ماه زندان محکوم شد.

بر اساس این گزارش، مصداق محکومیت تازه خانم نوروز مرادی بدلیل انتشار پیام ویدئویی یک دقیقه‌ای  در دوران مرخصی نوروزی بوده است که نیروهای امنیتی بدلیل به کار بردن عبارت «جاوید شاه» در این ویدئو پرونده جدیدی برای ایشان بازگشایی کردند.

خانم نوروز مرادی، روز ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در تماسی از زندان اوین، از تشکیل پرونده جدیدی علیه خود در شعبه چهارم دادسرای اوین خبر داده بود.

خانم نوروز مرادی شهریور ۹۷ به اتهام فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و فعالیت در تلگرام «کمپین بازگشت شاهزاده رضا پهلوی» از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شد و پس از مدتی با سپردن وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت آزاد شد.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری او را به اتهام «حمایت از گروه‌های مخالف حکومت در شبکه‌های اجتماعی» به ۸ سال حبس تعزیری محکوم کرد که این حکم کمی بعد با توجه به «تسلیم به رای» از سوی خانم نوروزی در دادگاه تجدیدنظر به ۳ سال و ۹ ماه کاهش یافت.

این زندانی سیاسی ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ جهت اجرای حکم بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

گزارش شده که خانم نوروز مرادی به بیماری های لوپوس و دستگاه گوارشی مبتلا است و علیرغم عدم تحمل حبس و شرایط سخت زندان، مقامات قضایی و امنیتی توجهی به وضعیت جسمی ایشان و رسیدگی به این موضوع انجام نمی دهند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید