پس از ۳۲ روز اعتصاب غذا: سهیلا حجاب همچنان از حقوق اولیه یک زندانی محروم است

پس از گذشت بیش از ۳۰ روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود همچنان از حقوق اولیه یک زندانی محروم مانده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، سهیلا حجاب، وکیل دادگستری محبوس در زندان قرچک ورامین که از روز سەشنبە ٢٧ خردادماه ۹۹ در بند قرنطینە زندان قرچک ورامین دست بە اعتصاب غذا زدە، همچنان از حق تماس با خانواده خود محروم مانده است.

محرومیت خانم حجاب در حالی است که گزارش شده او در زندان به علائم کرونا دچار شده و کماکان به او اجازه درمان خارج از بند داده نمی‌شود.

این وکیل دادگستری بەخاطر اعتراض نسبت بە شرایط نامناسب زندان قرچک ورامین و همچنین فشار نهادهای امنیتی به روی خانوادەاش دست بە اعتصاب غذا زدە و درخواست کرده تا به زندان اوین منتقل شود.

خانم حجاب روز چهارشنبه ۲۸ اسفند ماه ۹۸، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام های  «تبلیغ علیه نظام»، «اجتماع و تبانی»، «تشویش اذهان عمومی به قصد آشوب»، «تشکیل گروه در راستای حقوق زنان»، و «درخواست رفراندوم و تغییر قانون اساسی» مجموعا به ۱۸ سال زندان محکوم شد.

حکم صادره در سوم خردادماه ۹۹ در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد؛ خانم حجاب، همان روز ، پس از مراجعه برای پیگیری وضعیت پرونده خود به دادگاه تجدید نظر «توام با خشونت فیزیکی» از سوی ماموران اطلاعات سپاه بازداشت به زندان قرچک منتقل شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید