کامران ساختمانگر، فعال کارگری برای اجرای حکم حبس احضار شد

کامران ساختمانگر، فعال کارگری، از سوی شعبه ۴ اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنندج  برای تحمل حبس تعزیری فراخوانده شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، کامران ساختمانگر، فعال کارگری کُرد که از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج بابت اتهام «همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران» به ۵ سال حبس و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، روز یکشنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۹، با دریافت ابلاغیه ای الکترونیکی از سوی شعبه ۴ اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سنندج برای تحمل حبس تعزیری فراخوانده شد.

براساس گزارش دریافتی، این فعال کارگری می بایست ظرف مدت ۳۰ روز از تاریخ ۶ مهر ماه ۱۳۹۹، برای اجرای حکم حبس تعزیری خود را به شعبه ۴ اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب سنندج معرفی کند.

کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج که در شهریورماه سال گذشته توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت‌شده بود، از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی حسین سعیدی به شش سال زندان محکوم شده است. این شهروند کُرد پس از گذشت ۸۵ روز بازداشت با تأمین وثیقه به‌صورت موقت از زندان مرکزی سنندج آزاد شده بود.

آقای ساختمانگر از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج بابت اتهام « همکاری با یکی از احزاب کرد اپوزیسیون حکومت ایران» به ۵ سال زندان و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۱ سال حبس محکوم شده است که در صورت تایید نهایی این حکم و بر اساس اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی(قانون تجمیع جرایم) ۵ سال از آن قابل اجراست.

جلسه بازپرسی این فعال کارگری در شعبه دوم بازپرسی دادسرای سنندج به ریاست قاضی «موسی شاه گلدی آل باقر» برگزار و برای آزادی این فعال کارگری وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی صادر شده بود که روز چهارشنبه ششم آذر ماه آقای ساختمانگر با تامین وثیقه به صورت موقت پس از گذشت ۸۵ روز بازداشت موقت از زندان مرکزی سنندج آزاد شد.

این فعال کارگری ساعت ۹ شب چهارشنبه ۱۳ شهریورماه، با هجوم مأموران اداره اطلاعات سنندج به خانه باغ سید علی حسینی در روستای اربغلو سقز،  آقای ساختمانگر بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر سنندج جهت بازجویی منتقل‌شده بود.

پیش‌تر نیر منابع آگاه به کمپین اطلاع داده بودند: «مأموران امنیتی، روز پنج شنبه هفتم شهریورماه نیز به‌قصد بازداشت آقای ساختمانگر به منزل ایشان وارد می‌شود، اما به دلیل عدم حضور ایشان، مأموران پس از جستجوی کامل منزل و ضبط برخی از لوازم شخصی محل را ترک می‌کند.»

اولین جلسه رسیدگی به پرونده آقای ساختمانگر  روز پنج شنبه ۱۱ مهرماه، در شعبه دوم بازپرسی دادسرای انقلاب سنندج، به ریاست قاضی «موسی شاه گلدی آل باقر» برگزار و برای آزادی موقت این فعال کارگری وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی صادرشده بود که علیرغم تامین وثیقه این فعال کارگری از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

آقای امین وزیری پیش‌تر نیز به نقل از منابع آگاه به کمپین گفته بود: «بر اساس تحقیقات انجام‌شده از سوی افراد نزدیک به آقای ساختمانگر متوجه شدیم که علیرغم تأمین وثیقه از سوی خانواده این فعال کارگری محبوس در زندان سنندج با آزادی وی مخالفت شده و به خانواده نیز گفته‌شده که طی هفته‌های آینده حکم آقای ساختمانگر صادر می‌شود و نیازی به سپردن وثیقه برای ایشان نیست.»

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

6 − چهار =