دو فعال سیاسی کُرد به احکام حبس محکوم شدند

دو شهروند کُرد از اهالی اشنویه که اواسط تیر ماه ۱۳۹۹، بازداشت شده و با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شده بودند به احکام حبس محکوم شده اند.

رحیم رفعتی و رحمان تابش، دو فعال سیاسی کُرد که روز یکشنبه ۱۵ تیرماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی شهرستان اشنویه بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی و تفهیم اتهام به صورت موقت با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بودند، توسط دادگاه انقلاب اشنویه از بابت اتهام های «عضویت در یکی از احزاب مخالف حکومت ایران» و «تبانی علیه نظام» به احکام حبس تعزیری محکوم شده اند.

رحیم رفعتی، توسط دادگاه انقلاب اشنویه از بابت اتهام «عضویت و همکاری با یکی از احزاب مخالف حکومت ایران» به تحمل ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

همچنین دادگاه انقلاب اشنویه، رحمان تابش را به اتهام های «عضویت در یکی از احزاب مخالف حکومت ایران» و «تبانی علیه نظام» به ۴ سال و ۳ ماه حبس تعزیری محکوم کرده است که با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد  یعنی ۳ سال و ۷ ماه از دوران محکومیت در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

این دو فعال سیاسی به همراه شش تن دیگر، روز یکشنبه ۱۵ تیرماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی اشنویه بازداشت شده و جهت انجام امور بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شده بودند.

هشت شهروند کُرد اهل اشنویه به نام‌های بهروز بایزیدی، ابوبکر بلال، رحمان تابش، سعید تابناک، اسکندر سیدمحمدپور، کیوان شوانی، رحیم رفعتی و ابوبکر عبدی اواسط تیر ماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی شهرستان اشنویه بازداشت شده بودند.

این شهروندان در اواسط مهرماه ۱۳۹۹، پس از پایان مراحل بازجویی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه و به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از یکی از بازداشتگاههای امنیتی ارومیه آزاد شدند.

رحیم رفعتی، ابوبکر بلال، رحمان تابش، اسکندر سیدمحمدپور و سعید تابناک روز یکشنبه ۱۵ تیرماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی شهرستان اشنویه بازداشت شده‌ بودند.

بهروز بایزیدی، کیوان شوانی و ابوبکر عبدی نیز روز دوشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۹، در شهرستان اشنویه بازداشت شده‌ بودند.

بر اساس گزارش ماف نیوز، اتهام انتسابی علیه این شهروندان بازداشت شده «همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف نظام» اعلام شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید