سهیل عربی از سلول انفرادی به بند عمومی زندان رجایی شهر کرج منتقل شد

سهیل عربی زندانی سیاسی که از شهریورماه امسال به سلول انفرادی در زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود، روز دوشنبه ۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۹، به بند عمومی این زندان منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، سهیل عربی که روز جمعه ۲۸ شهریورماه ۱۳۹۹، به بهانه انتقال به بهداری از بند محل نگهداریش در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ به سلول انفرادی در زندان رجائی شهر کرج منتقل شده بود، روز دوشنبه ۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۹، به بند عمومی این زندان منتقل شده است.

این زندانی سیاسی پیشتر در روز سه شنبه ۲۹ مهرماه ۱۳۹۹، به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم بند ۲ الف زندان اوین منتقل شده و روز یکشنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۹، با پایان بازجویی‌ها به زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شده بود.

سهیل عربی در آبان ماه ۱۳۹۲، به ‌خاطر نوشتن مطالبی انتقادی در رسانه های اجتماعی ابتدا به حکم مراجع قضایی به «سب النبی» متهم و به اعدام محکوم و سپس این حکم به ۷ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

سهیل عربی از مشکلات جسمی متعددی  از جمله سرفه‌های شدید، افت شدید قندخون ، درد شدید ناشی از «ترومای بلانت» و عفونت در بدن رنج می برد.

«سهیل عربی» از ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۲ در بازداشت و زندان به سر می‌برد و تمام این مدت از مرخصی نیز محروم بوده است.

وی همزمان با اینکه پس از تغییرات بسیار در روند دادرسی و احکام صادره در حال تحمل دوران محکومیت ۷ سال و شش ماهه خود در زندان تهران بزرگ بود، از بابت پرونده ای جدید که در زندان علیه وی مفتوح شده بود در تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۷، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “تشویش اذهان عمومی” به ۳ سال حبس، ۳ سال تبعید و جزای نقدی محکوم شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید