شیراز: گزارشی از بازداشت بیژن رضایی، بلاگر اینستاگرامی

در آبان‌ماه گذشته نیروهای امنیتی بیژن رضایی، بلاگر اینستاگرامی را بازداشت کردند؛ این گزارش به شرح پرونده آقای رضایی می‌پردازد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، بیژن رضایی در تاریخ ۶ آبان‌ماه ۹۹ نیروهای امنیتی در منزل پدری‌اش بازداشت شد.

گزارش شده، اتهام های انتسابی علیه این بلاگر اینستاگرامی «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «تشکیل گروه یا دسته به قصد برهم زدن امنیت کشور» عنوان شده است.

نهاد بازداشت کننده آقای رضایی اداره اطلاعات شیراز بوده است؛ آقای رضایی روز شنبه ۸ آذر ماه ۱۳۹۹ پس از اتمام بازجویی و تفهیم اتهام از بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز به زندان عادل آباد این شهر منتقل شده است.

آقای رضایی پیشتر در تاریخ ۶ مرداد ماه ۱۳۹۸، در حالی که دوران محکومیت ۶ ساله خود را در زندان عادل آباد شیراز می‌گذراند، بصورت مشروط آزاد شده بود.

در آن پرونده شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به ریاست «قاضی محمود ساداتی» بیژن رضایی را به اتهام های «اجتماع و تبانی از طریق حضور در تجمعات اعتراضی غیرقانونی و سر دادن شعار» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، به تحمل ۶ سال زندان تعزیری محکوم کرده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید