گزارشی از آخرین وضعیت پرونده سه زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان ارومیه

کیوان رشوزاده، کامران قاسمی و امید سعیدی، زندانیان سیاسی کُرد محبوس در زندان مرکزی ارومیه از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب این شهر به احکام سنگین حبس محکوم شده اند.

جلسه دادرسی رسیدگی به پرونده این سه زندانی سیاسی کُرد روز دوشنبه ۳ آذرماه ۱۳۹۹، در شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شده بود.

این سه زندانی کُرد، از بابت اتهام انتسابی «اقدام علیه امنیت ملی» از طریق عضویت در حزب کومله‌ مورد محاکمه قرار گرفتند.

کیوان رشوزاده، کامران قاسمی و امید سعیدی، از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه هر یک به تحمل  ۱۰ سال و یک روز حبس تعزیری محکوم و حکم صادره طی روزهای اخیر به این زندانیان سیاسی ابلاغ شده است.

این سه زندانی سیاسی اواسط آبان ماه ۱۳۹۹، در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در زندان، بلاتکلیفی وضعیت پرونده‌ و فشار دفتر ویژه اداره اطلاعات دست به اعتصاب غذا زده بودند.

آنها که در دومین روز اعتصاب غذا به سلول انفرادی منتقل شدند، در شامگاه روز سه شنبه ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۹، با وعده مساعد مسئولان به اعتصاب غذا پایان دادند.

در پی اعلام پایان اعتصاب غذا این زندانیان از سلول انفرادی به بند جوانان زندان مرکزی ارومیه بازگردانده شده اند.

این سه زندانی سیاسی، پیش‌تر نیز در اعتراض به عدم تفکیک زندانیان سیاسی در زندان مرکزی ارومیه دست به اعتصاب غذا زده بودند.

پس از گذشت یک هفته از اعتصاب غذا در روز چهارشنبه ۲۰ فروردین‌ ماه ۱۳۹۹، به بهانه انتقال به بند زندانیان سیاسی به بند قرنطینه زندان مرکزی ارومیه منتقل شدند.

این سه زندانی سیاسی کُرد در تمام طول این مدت از حق تماس و ملاقات با خانواده محروم مانده‌اند.

کامران قاسمی، کیوان رشوزاده و امید سعیدی، سه شهروند اهل ارومیه در اوایل مهرماه ۱۳۹۸، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

این شهروندان پس از بازداشت جهت انجام مراحل بازجویی و تفهیم اتهام به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شده بودند.

آنها پس از چند هفته و با پایان مراحل بازجویی به بند جوانان زندان مرکزی ارومیه منتقل شدند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید