پشتیوان افسر، زندانی سیاسی کُرد به مرخصی اعزام شد

پشتیوان افسر، زندانی سیاسی کُرد که دوران محکومیت ۵ سال حبس تعزیری را در زندان مرکزی سنندج پشت سر می گذارد، به مرخصی اعزام شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این فعال سیاسی کُرد که در جریان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸، بازداشت شده و در حال حاضر دوران محکومیت ۵ سال حبس تعزیری را در زندان مرکزی سنندج می گذراند، روز شنبه ۱۵ آذرماه ۱۳۹۹، به مرخصی اعزام شده است.

این زندانی سیاسی کُرد، روز چهارشنبه ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۹، در پی دریافت ابلاغیه ای با حضور در شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب مریوان، بازداشت و جهت تحمل ۵ سال حبس تعزیری  به بند قرنطینه زندان مرکزی سنندج منتقل شد.

پشتیوان افسر، شهروند اهل روستای نی از توابع مریوان که اواخر دی ماه ۱۳۹۸، توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب سنندج به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کُردمخالف نظام » به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

شعبه ۲ دادگاه انقلاب سنندج، روز دوشنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۸، این فعال سیاسی کُرد را از بابت اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» از طریق «عضویت در یکی از احزاب کُرد مخالف نظام» به تحمل ۹ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

حکم صادره پس از ارجاع پرونده به شعبه دادگاه تجدیدنظر استان کردستان به ۵ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

پشتیوان افسر، روز سه شنبه ۲۸ آبان‌ماه ۱۳۹۸، در جریان یکی از تجمعات مردمی در اعتراض به افزایش ناگهانی قیمت بنزین در مریوان بازداشت شده بود.

وی روز شنبه ۲۳ آذرماه ۱۳۹۸، با تودیع قرار وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی و به صورت موقت آزاد شد.

بر اساس گزارش های دریافتی، اوایل مهرماه ۱۳۹۹، پشتیوان افسر بدون ارایه حکم قضایی مجدداً توسط نیروهای امنیتی در مریوان بازداشت شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید