دادستانی تهران به حکم پریسا رفیعی اعتراض کرد

دادستانی تهران برای صدور حکم برائت پرونده پریسا رفیعی، دانشجوی زندانی اعتراض کرده است.

این خبر را سلطانعلی رفیعی، پدر پریسا رفیعی دانشجوی زندانی در صفحه توییتر خود تایید کرده و نوشته، روز شنبه با مراجعه به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران متوجه شد حکم تبرئه این دانشجوی زندانی در یک پرونده با اعتراض دادستان تهران مواجه شده و به دادگاه تجدیدنظر ارجاع شده است.

حکم تبرئه رفیعی که اکنون به خاطر محکومیت در پرونده اعتراضات صنفی زندانی است، مربوط به پرونده دیگری علیه اوست که پس از نامه سرگشاده‌اش درباره شرایط ناگوار دوران بازداشت تشکیل شد.

رفیعی ۲۳ ساله در نامه‌ای که سال گذشته از اتفاقات دوران بازداشت خود منتشر کرد، نوشت ضابطان امنیتی،‌ وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران،‌ به صورت «غیرانسانی و خشونت‌آمیز» بر زندانیان، به‌خصوص زندانیان زن،‌ اعمال فشار می‌کنند.

او در این زمینه به «بازی‌های روانی»،‌ «بازداشت در سلول انفرادی بی‌نام‌ و نشان»،‌ «بی‌خبری از دنیای بیرون»،‌ «شکنجه‌های روحی» و همچنین گرفتن «تست بکارت اجباری» در دوران بازداشت اشاره کرده بود.

پس از انتشار این نامه، مصطفی نیلی، وکیل او، روز چهارشنبه ۱۹ شهریور به وب‌سایت خبری «رویداد ۲۴» گفت در پرونده جدیدی که برای این دانشجوی زندانی تشکیل شده اتهام «تبلیغ علیه نظام» مطرح شده است.

رفیعی دانشجوی رشته عکاسی دانشگاه تهران، در اسفندماه سال ۱۳۹۶ از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از ۲۳ روز با قرار وثیقه آزاد شد.

او در ارتباط با اعتراضات صنفی دانشگاه ابتدا به هفت سال زندان محکوم شد و این حکم بعدا به یک سال کاهش پیدا کرد.

رفیعی تیرماه امسال برای اجرای حکم به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید