سه شهروند کُرد جهت اجرای حکم حبس به زندان ارومیه منتقل شدند

طی روزهای اخیر شهرام کاظمیان، صفر نوری و فرهاد نوری، سه شهروند کُرد اهل ارومیه جهت اجرای حکم حبس تعزیری بازداشت و به زندان ارومیه منتقل شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صفر نوری و فرهاد نوری از سوی دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی هر کدام به ۱ سال حبس و شهرام کاظمیان نیز توسط دادگاه انقلاب ارومیه به ۵ سال حبس تعزیری محکوم و طی هفته جاری جهت اجرای حکم حبس به زندان ارومیه منتقل شدند.

این سه شهروند کُرد در حال حاضر در «بند نظامی قدیم» زندان ارومیه در قرنطینه به سر می‌برند.

شهرام کاظمیان، فعال مدنی کُرد روز دوشنبه ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۸، از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی علی شیخ‌لو به اتهام «عضویت در گروه‌های معاند» به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده‌ بود.

این حکم در شعبه ۱۰ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان‌ غربی عیناً تایید شد.

شهرام کاظمیان، در روز دوشنبه ۱۶ دی‌ماه سال ۱۳۹۸، توسط مأموران اداره اطلاعات ارومیه بازداشت شد.

وی سپس در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، با پایان دوران بازجویی، از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان مرکزی این شهر منتقل شده ‌بود.

این فعال مدنی، روز سه شنبه ۱۹ فروردین‌ماه ۱۳۹۹ ، با سپردن وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی ارومیه آزاد شد.

صفر نوری و فرهاد نوری، دو شهروند کُرد ساکن منطقه ترگور از توابع شهرستان ارومیه، از سوی شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به تحمل حبس تعزیری محکوم شدند.

شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی، هر یک از این دو شهروند کُرد را از بابت اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران» به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

این دو فعال سیاسی کُرد پیشتر در مرحله بدوی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران» در مجموع به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

صفر نوری و فرهاد نوری روز جمعه ۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۸، توسط ماموران اطلاعات سپاه در ارومیه بازداشت شده بودند.

این شهروندان پس از بازداشت جهت انجام مراحل بازجویی ابتدا  به بازداشتگاه قرارگاه زیوه و سپس به بازداشتگاه قرارگاه سیدالشهدا ارومیه منتقل شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از کُردپا آنها در روز جمعه ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۸، پس از پایان مراحل بازجویی به اندرزگاه ۳ سالن ۴ زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بودند.

فرهاد نوری، روز سه شنبه ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۸، پس از اتمام مراحل بازجویی و تکمیل پرونده تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت از از زندان مرکزی ارومیه آزاد شده بود.

صفر نوری، روز شنبه ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۸، با پایان مراحل بازجویی به صورت موقت با تودیع قرار وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی از بند ۳-۴ زندان مرکزی ارومیه آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید