پرونده رضا سیدنوری، فعال مدنی تُرک (آذربایجانی) به دادگاه انقلاب شهرستان پارس آباد ارجاع شد/ سند

دادگاه کیفری پارس آباد پرونده رضا سیدنوری، فعال مدنی تُرک (آذربایجانی) را به دادگاه انقلاب این شهرستان ارجاع داد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، در پی حضور رضا سیدنوری در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرستان پارس آباد جهت شرکت در جلسه دادرسی، قاضی به دلیل آنچه «عدم صلاحیت شعبه جهت رسیدگی به پرونده» عنوان کرده، پرونده این فعال مدنی را به شعبه دادگاه انقلاب شهرستان پارس آباد ارجاع داده است.

این فعال مدنی تُرک (آذربایجانی) با دریافت ابلاغیه ای از سامانه ثنا، روز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۱۳۹۹، جهت شرکت در جلسه دادرسی در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرستان پارس آباد حاضر شده بود.

بنا به اظهار قاضی، شعبه کیفری صلاحیت رسیدگی به پرونده را نداشته و پرونده مذکور به شعبه دادگاه انقلاب شهرستان پارس آباد ارجاع داده شده است.

آقای سیدنوری، می بایست در جلسه دادرسی از بابت اتهام های «تبلیغ علیه نظام«،«توهین به بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران» و «توهین به مقام‌ معظم رهبری» دفاعیات خود را ارائه دهد.

این فعال مدنی، عصر روز یکشنبه ۲۷ مهرماه ۱۳۹۹، به دنبال انتشار فراخوانی از سوی احزاب و فعالان مدنی آذربایجان ایران، در جریان تجمع‌های اعتراضی در شهرهای ترک‌نشین بازداشت شد.

رضا سیدنوری، پس از یک ‌روز بازداشت با تودیع قرار وثیقه ۷۰ میلیون تومانی به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی پیتر طی گزارشی به اعتراضات ترک های ایران؛ بازداشت ده‌ها معترض در شهرهای مختلف ترک نشین پرداخته بود.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید