یوسف کاری، فعال ترک (آذربایجانی) اعتصاب غذا کرد

یوسف کاری، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی اردبیل در اعتراض به محرومیت زندانیان سیاسی از حقوق شهروندی دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، یوسف کاری، زندانی سیاسی که در حال حاضر دوران محکومیت حبس را در اندرزگاه ۸ زندان مرکزی اردبیل پشت سر می گذارد، در اعتراض به رفتارهای توهین آمیز مسئولان زندان و بی توجهی آنها به حقوق زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کرده است.

بر اساس گزارش دریافتی، صبح روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه ۱۳۹۹، در پی احضار یوسف کاری به دفتر سپهری، دادیار ناظر زندان مرکزی اردبیل برای دریافت مرخصی استعلاجی این زندانی با عدم موافقت با مرخصی مواجه شده است.

سپهری، ضمن مخالفت با اعطای مرخصی به این زندانی، شروع به هتاکی کرده و گفته است که زندانیان سیاسی هیچ گونه حق و حقوقی ندارند و او حقوق آنها را به رسمیت نمی شناسد.

علی رغم موافقت عبدالله طباطبایی، دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل، برای اعطای مرخصی به یوسف کاری، این زندانی سیاسی به دلیل کارشکنی های مسئولان زندان اردبیل از حق استفاده از مرخصی محروم مانده است.

یوسف کاری، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان مرکزی اردبیل، طی حکمی از سوی شعبه ۱۳ دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل به ریاست قاضی یوسف خدادادی و مستشاری قاضی حسن مظفری، به اتهام «عضویت در گروه به‌اصطلاح مدنی و قومی با لیدری عباس لسانی از طریق شرکت مستمر در جلسات به‌قصد برهم زدن امنیت ملی» به دو سال زندان محکوم شد.

این شهروند ساکن اردبیل پیش ‌از این توسط دادگاه انقلاب به شش سال زندان محکوم‌شده بود.

این فعال مدنی، روز سه‌شنبه ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸، توسط مأموران امنیتی در میدان شریعتی اردبیل بازداشت شده بود.

وی روز یکشنبه ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۸،، پس از تفهیم اتهام «تبلیغ علیه نظام» در دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید