جوانمیر مرادی، فعال کارگری به دادگاه عمومی و انقلاب کرمانشاه احضار شد / سند

شعبه چهارم بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب کرمانشاه با ارسال ابلاغیه ای، جوانمیر مرادی، فعال کارگری کُرد را فراخوانده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز پنج شنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۹، جوانمیر مرادی، فعال کارگری کُرد در پی دریافت ابلاغیه ای می بایست ظرف مدت زمان ۵ روز جهت ارائه آخرین دفاعیات خود از بابت اتهام های انتسابی در شعبه چهارم بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب کرمانشاه حاضر شود.

بر اساس این ابلاغیه، اتهام های انتسابی علیه این فعال کارگری کُرد «عضویت در گروه‌های مخالف نظام» و «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده است.

جوانمیر مرادی فعال کارگری، روز سه‌شنبه ۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۹، با تودیع قرار وثیقه به مبلغ ٣٠٠ میلیون تومان تا اتمام امور دادرسی به صورت موقت از زندان دیزل آباد کرمانشاه آزاد شده بود.

صبح روز یکشنبه ۱۴ دی‌ماه ۱۳۹۹، نیروهای امنیتی، جوانمیر مرادی، عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

گفته می‌شود این بازداشت هنگام بازدید از یک پروژه کاری در اطراف کرمانشاه صورت گرفته است.

روز شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹، فوزیه خالصی، همسر جوانمیر مرادی از مراجعه های مکرر خانواده و دوستان آقای مرادی به اداره اطلاعات سپاه طی هفته گذشته خبر داد.

همسر آقای مرادی تاکید کرد که در پی مراجعه به اداره اطلاعات ۱۱۴ و ۱۱۳ سپاه، با تهدید به دستگیری مواجه شده و هیچ پاسخ شفافی در خصوص وضعیت این فعال کارگری دریافت نکرده اند.

طبق گفته های فوزیه خالصی، پس از مراجعه های پیاپی در نهایت ماموران اداره اطلاعات با جوانمیر مرادی ارتباط تلفنی برقرار کرده اند.

آقای مرادی طی این تماس کوتاه تلفنی از سلامت خود اطلاع داده و گفته بود جای هیچ نگرانی نیست.

جوانمیر مرادی برق‌کار است، این فعال کارگری زندانی سیاسی سال‌های ۱۳۶۲ و ۱۳۶۳ در زندان کرمانشاه بوده است.

این فعال کارگری پیشتر نیز در سال ۱۳۸۵ به اتهام برگزاری مراسم روز جهانی کارگر در کرمانشاه بازداشت و سپس تبرئه شد.

او در سال ۱۳۸۷ نیز دوباره از بابت همین اتهام در عسلویه بازداشت و به مدت چهل و هفت روز در انفرادی اداره اطلاعات بوشهر و زندان بوشهر در بازداشت بود.

در آن زمان، آقای مرادی به شش ماه زندان تعزیری محکوم و در نهایت این محکومیت به جریمه نقدی دو میلیون تومان تبدیل شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید