تداوم بازداشت و بلاتکلیفی انور چالشی و کامل جباروند دو شهروند کُرد محبوس در زندان ارومیه

انور چالشی و کامل سیدان مسکن (جباروند)، شهروندان کُرد محبوس در زندان ارومیه کماکان در وضعیت بلاتکلیف به سر می برند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، انور چالشی و کامل جباروند دو شهروند کُرد که اواسط آذرماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی قرارگاه حمزه سپاه پاسداران بازداشت شده بودند، پس از گذشت چهار ماه همچنان در زندان مرکزی ارومیه به صورت بلاتکلیف نگهداری می شوند.

قرارگاه حمزه سپاه پاسداران در پی بازداشت این دو شهروند کُرد، با انتشار اطلاعیه‌ای آنها را به «عضویت در یکی از احزاب کُرد مخالف نظام» متهم کرده بود.

روز چهارشنبه ۱۲ آذرماه ۱۳۹۹، انور چالشی به همراه کامل جباروند و موسی آلوسی دو شهروند کُرد دیگر، توسط نیروهای امنیتی قرارگاه حمزه سپاه پاسداران بازداشت شده بودند.

در روز جمعه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۹،  آقای چالشی با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه المهدی ارومیه به بند قرنطینه زندان مرکزی این شهر منتقل شده بود.

انور چالشی، روز پنج شنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۹، پس از گذشت شش روز از بند قرنطینه زندان مرکزی ارومیه به بند سیاسی این زندان منتقل شده است.

پیشتر گفته شده بود، موسی آلوسی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شده و کامل جباروند همچنان در بازداشتگاه المهدی ارومیه تحت بازجویی به سر می برد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از کُردپا، هویت این شهروندان؛ انور چالشی اهل روستای لورزینی از توابع منطقه مرگور، کامل جباروند اهل روستای چریک آباد از توابع منطقه مرگور و موسی آلوسی اهل روستای ولنده از توابع بخش مرکزی ارومیه احراز شده بود.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید