زینال تنهایی، فعال تُرک (آذربایجانی) به پرداخت جزای نقدی محکوم شد

دادگاه کیفری دادگستری تبریز، زینال تنهایی فعال تُرک (آذربایجانی) را به پرداخت پانصد هزار تومان جزای نقدی محکوم کرد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، زینال تنهایی، فعال مدنی از بابت اتهام «نشر اکاذیب» توسط شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری دو دادگستری تبریز به پرداخت پانصد هزار تومان جزای نقدی محکوم شده است.

این حکم روز دوشنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۰، توسط شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری دو دادگستری تبریز صادر و به این فعال مدنی ابلاغ شده است.

این فعال تُرک (آذربایجانی) توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی فتح نژاد به پرداخت ۳ میلیون تومان جزای نقدی بدل از ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

آقای تنهایی بر اساس این حکم که به صورت شفاهی به او ابلاغ شد از بابت اتهام «تبلیغ عیله نظام» به پرداخت  جزای نقدی محکوم شده بود.

این فعال مدنی ساکن تبریز، روز یکشنبه ۱۳ مهرماه ۱۳۹۹، با یورش نیروهای امنیتی به منزل شخصی وی همراه با ضرب و شتم و تفتیش منزل بازداشت شده بود.

این بازداشت بدون ارائه حکم قضایی و همراه با ضرب و شتم این فعال مدنی صورت گرفته بود.

ماموران امنیتی پس از بازداشت زینال تنهایی، منزل وی را تفتیش کرده و برخی از اقلام شخصی از جمله، تلفن همراه وی و همسر را ضبط کرده بودند.

به دنبال انتشار فرخوان تجمع اعتراضی نسبت به اقدام نیروهای ارمنستان در منطقه قره باغ شماری از شهروندان تُرک (آذربایجانی) در تجمعات صورت گرفته بازداشت شدند.

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید