پایان مرخصی؛ عالیه مطلب زاده به زندان اوین بازگشت

عالیه مطلب‌زاده، عکاس خبری و نایب رئیس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات پس از پایان ایام مرخصی جهت تحمل ادامه دوران محکومیت حبس به زندان اوین بازگشت.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، عالیه مطلب زاده عکاس خبرنگار و کنشگر حوزه زنان که از زندان اوین به مرخصی ۵ روزه اعزام شده بود، روز جمعه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، با پایان ایام مرخصی جهت تحمل ادامه دوران محکومیت حبس به زندان اوین بازگشته است.

خانم مطلب زاده، پیشتر در روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، به مرخصی ۵ روزه اعزام شده بود.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده از بابت اتهام‌های «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» این فعال حقوق زنان را در مجموع به ۳ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر، حکم ۳ سال حبس خانم مطلب زاده را عینا تایید کرده بود.

با توجه به تایید این حکم در دادگاه تجدیدنظر و با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۲ سال از دوران محکومیت در خصوص این شهروند قابل اجراست.

این حکم جهت اجرا به دادیاری شعبه اول اجرای احکام دادسرای اوین ارجاع شده‌ و دادیاری اجرای احکام طی ابلاغیه ای به عالیه مطلب‌زاده پنج روز فرصت داده بود تا جهت اجرای حکم به شعبه مذکور مراجعه کند.

عالیه مطلب زاده عکاس خبرنگار و کنشگر حوزه زنان، روز ۲۰ مهرماه ۱۳۹۹، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

 

عالیه مطلب‌زاده، نایب رئیس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات و فعال حوزه زنان پیش‌تر در آذرماه ۱۳۹۵ در پی احضار به اداره اطلاعات بازداشت شد.

او  روز ۲۹ آذرماه ۱۳۹۵، با سپردن وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید