فرهاد محمدی وکیل دادگستری به حبس محکوم شد

فرهاد محمدی، وکیل دادگستری، توسط شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان به تحمل ١٠ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، محکومیت فرهاد محمدی وکیل دادگستری که پیشتر توسط دادگاه انقلاب سنندج به تحمل ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده بود از سوی شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان به ١٠ ماه حبس کاهش یافته است.

این وکیل دادگستری خردادماه ۱۳۹۹ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی از بابت اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

فرهاد محمدی، وکیل حقوق بشری کُرد و دبیر شاخه کردستان حزب وحدت ملی در تاریخ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۷، توسط نیروهای امنیتی سنندج، بازداشت شد.

آقای محمدی فعال محیط زیست است و به همراه او دست‌کم ۹ فعال محیط زیست کُرد دیگر نیز در همان تاریخ و یا روز بعد بازداشت شدند.

این وکیل کُرد، حدود مدت ۵ ماه در سلول انفرادی اداره اطلاعات سنندج بازداشت و تحت فشار برای اعترافات اجباری بوده است.

قرار بازداشت موقت فرهاد محمدی که در تاریخ ۴ خردادماه ۱۳۹۸،  به بند قرنطینه زندان مرکزی سنندج منتقل شده بود، با دستور دادستان دادگاه انقلاب اسلامی سنندج، بر خلاف روال معمول، به صورت غیرقانونی تمدید شد.

او در روز سه شنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۸،  بعد از ۶ ماه بازداشت با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی سنندج آزاد شد.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز شنبه ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۷، خبری از درخواست برنامه‌ی نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر مبنی بر آزادی فوری و بدون‌قید و شرط و توقف آزار قضایی علیه وکلای حقوق بشری از جمله فرهاد محمدی را منتشر کرده بود.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید