افزایش محکومیت رقیه بیگدلی از بازداشت شدگان اعتراضات دی‌ماه ۹۸

مدت زمان تبعید رقیه بیگدلی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دی ماه ۹۸ به۲ سال و ۸ ماه افزایش یافت.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، مدت زمان تبعید رقیه بیگدلی، شهروند ساکن کرج از سوی شعبه ۷ واحد اجرای احکام دادسرای کرج به ۲ سال و ۸ ماه افزایش پیدا کرد.

بر اساس این حکم، شعبه ۷ واحد اجرای احکام دادسرای کرج به ریاست قاضی سیدمحمدجواد طباطبایی فرد به نیابت قضایی از شعبه ۱ واحد اجرای احکام زنجان، مدت اقامت اجباری رقیه بیگدلی را به میزان یک سوم افزایش داده است.

افزایش محکومیت در پی عدم معرفی خانم بیگدلی جهت اجرای حکم صورت گرفته است.

رقیه بیگدلی، در تاریخ ۱۱ آبان‌ماه ۱۳۹۹، برای اجرای حکم دو سال تبعید به زنجان به شعبه ۷ اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب کرج به ریاست قاضی سیدمحمدجواد طباطبایی احضار شد.

نیروهای امنیتی این شهروند را در ۲۱ دی‌ماه ۱۳۹۸ همراه با ضرب و شتم بازداشت کردند.

در آن زمان خانم بیگدلی مدتی بعد از انتقال به زندان کچوئی کرج در دوم بهمن‌ماه همان سال با تامین وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

شعبه اول دادگاه انقلاب کرج، خانم بیگدلی را به ۵ سال زندان تعلیقی و ۲ سال اقامت اجباری در زنجان محکوم کرد.

اتهام هایی که رقیه بیگدلی در دادگاه به احکام تبعید و زندان تعلیقی محکوم شده بود، «عضویت در دسته و جمعیت معارض با امنیت کشور، اقدام تبلیغی علیه نظام و تحریک و اغوای دیگران به جنگ و کشتار به قصد بر هم زدن امنیت کشور» عنوان شد.

این حکم در مرحله تجدیدنظر در شعبه ۶ دادگاه تجدیدنظر استان البرز به ریاست قاضی رحمان شعبانی و مستشاری رسول کرم پور به ۲ سال حبس تعلیقی و ۲ سال تبعید کاهش پیدا کرد.

نویسنده
رحیم الیاسی

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید