سیاوش امامی، فعال دانشجویی با تودیع وثیقه آزاد شد

سیاوش امامی، شاعر و فعال دانشجویی پس از پایان مراحل بازجویی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، سیاوش امامی که اواخر خردادماه  ۱۴۰۰، توسط ماموران اداره اطلاعات شهرستان نور بازداشت شده بود، با قید وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت تا پایان روند دادرسی آزاد شده است.

سیاوش امامی که روز سه‌شنبه ۲۵ خردادماه  ۱۴۰۰،  در منزل پدری خود توسط ماموران اداره اطلاعات شهرستان نور بازداشت شده بود.

گفته شده که بازداشت سیاوش امامی به دلیل فعالیت‌های او در شبکه‌های اجتماعی در رابطه با تحریم انتخابات در شهرستان‌های نور و آمل صورت گرفته است.

این شهروند در مرحله بازپرسی از بابت اتهام های “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته است.

این شاعر مازندرانی و فعال دانشجویی سابق، پیشتر نیز در روز ٨ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، پس از بارها تهدید توسط نیروهای امنیتی، با فشار مستقیم وزارت اطلاعات، توسط پلیس فتاى شهرستان نور بازداشت شده بود.

او بعد از دو روز بازداشت با قرار وثیقه هشتصد میلیون تومانى آزاد شد.

مضمون بیشتر فعالیت های فرهنگی و هنری این شاعر و نویسنده جوان مازندرانی که پیشتر نیز چندین بار بازداشت شده، سیاسى و انتقادى است.

او عضو “شوراى مستقل فرهنگى چمستان نور” بوده و با فعالیتهایش “انجمن امید چمستان نور” را دوباره احیاء کرد.

این فعال سیاسی مازندرانی همچنین در برپایى همایش هاى بزرگ شعر در چمستان و آمل نقش بسزایی داشته و اشعاری را در مجله بومى “زنگ زنگ” و مجله فرهنگى “امید” منتشر نموده است.

علاوه بر آن کتابی به نام “تش ناوارش” تألیف نموده و چندین کتاب او به دلیل داشتن مضمون انتقادى و اعتراضى مجوز چاپ نگرفته است.

شایان ذکر است سیاوش امام، بارها توسط نیروهاى امنیتى، از طریق تماس تلفنی تهدید شده و به او گفته اند که در صورت ادامه کار سیاسى وى را بازداشت کرده و یا حتى به وقتش به قتل خواهند رساند.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید