پرونده سازی در زندان؛ سهیل عربی به دادگاه احضار شد/ سند

سهیل عربی زندانی سیاسی از بابت پرونده جدیدی که در زندان برای او گشوده شده است به دادگاه انقلاب تهران احضار شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، سهیل عربی، زندانی عقیدتی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، از بابت پرونده ای که اخیرا در زندان علیه وی گشوده شده است، به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران فراخوانده شده است.

بر اساس احضاریه ای کتبی که در روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۰ صادر شده است، این زندانی سیاسی باید روز چهارشنبه ۶ مردادماه ۱۴۰۰ در شعبه مذکور حاضر شود.

در این احضاریه‌ که به منزل پدربزرگ سهیل عربی ارسال شده است، از این زندانی سیاسی خواسته شده که راس ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۶ مردادماه ۱۴۰۰، جهت رسیدگی به اتهام های “توهین به رهبر در فضای مجازی”، “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام در فضای مجازی”، در شعبه مذکور حضور پیدا کند.

در حالی پرونده جدید با اتهام های مربوط به فضای مجازی برای سهیل عربی گشوده شده که او در زندان رجایی شهر کرج در حال تحمل دوران محکومیتحبس بوده و به فضای مجازی دسترسی نداشته است.

سهیل عربی پیشتر نیز در پرونده جدیدی که در زندان برایش گشوده شده بود از اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» تبرئه شد.

شعبه ۸ بازپرسی دادسرای شهرری از بابت پرونده جدیدی که در زندان رجایی شهر کرج علیه سهیل عربی گشوده شده بود، قرار منع تعقیب صادر کرده بود.

این زندانی سیاسی که دوران محکومیت ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری را در زندان رجایی شهر کرج می‌گذراند، روز چهارشنبه ۳ دی ماه ۱۳۹۹، از طریق ویدیو کنفرانس در زندان رجایی شهر کرج از بابت اتهام جدید «فعالیت تبلیغی علیه نظام» تفهیم اتهام شده بود.

سهیل عربی روز جمعه ۲۸ شهریورماه ۱۳۹۹، به بهانه انتقال به بهداری از بند محل نگهداریش در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ به سلول انفرادی در زندان رجائی شهر کرج منتقل شده بود.

روز دوشنبه ۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۹، آقای عربی به بند عمومی زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

این زندانی سیاسی پیشتر نیز در روز سه شنبه ۲۹ مهرماه ۱۳۹۹، به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد.

او روز یکشنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۹، با پایان بازجویی‌ها به زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شده بود.

سهیل عربی در آبان ماه ۱۳۹۲، به ‌خاطر نوشتن مطالبی انتقادی در رسانه های اجتماعی ابتدا به حکم مراجع قضایی به «سب النبی» متهم و به اعدام محکوم و سپس این حکم به ۷ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

سهیل عربی از مشکلات جسمی متعددی  از جمله سرفه‌های شدید، افت شدید قندخون ، درد شدید ناشی از «ترومای بلانت» و عفونت در بدن رنج می برد.

سهیل عربی از ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۲ در بازداشت و زندان به سر می‌برد و تمام این مدت از مرخصی نیز محروم بوده است.

وی همزمان با اینکه پس از تغییرات بسیار در روند دادرسی و احکام صادره در حال تحمل دوران محکومیت ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری در زندان تهران بزرگ بود، از بابت پرونده ای جدید که در زندان علیه وی مفتوح شده بود در تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۷، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهامات «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی» به ۳ سال حبس، ۳ سال تبعید و جزای نقدی محکوم شد.

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید