اعطای مرخصی در قبال مصاحبه تلویزیونی و تمجید از شرایط موجود در زندان ارومیه

در پی اعتراضات مکرر از مسئولین و شرایط نامساعد زندان ارومیه ، مسئولین مربوطه وعده داده‌اند در صورت مصاحبه تلویزیونی و تمجید از شرایط موجود به مرخصی اعزام خواهند شد.

به گزارش کمپین دفاع  از زندانیان سیاسی و مدنی؛ طی روز های اخیر به زندانیان ارومیه، وعده داده شده است که در صورت مصاحبه تلویزیونی و تمجید از شرایط موجود به مرخصی اعزام خواهند شد.

یک منبع مطلع در اینباره به گزارشگر کمپین گفت: « از هر بند ۲ زندانی جهت مصاحبه با صدا و سیما دعوت شده‌اند. به آنها گفته شده که باید در خصوص وضعیت بهداشتی، امکانات رفاهی زندان، رسیدگی به پرونده‌های زندانیان و … صحبت‌های دیکته شده و مثبت کنند.»

به این زندانیان وعده داده‌ شده است که در عوض انجام این مصاحبه‌ها به مرخصی اعزام شده و یا اسامی آنها برای مشمول عفو شدن به قوه قضاییه داده می‌شود.

این در حالی است که تنها در هفته‌های اخیر ۴۳ تن از زندانیان محبوس در بند سیاسی زندان ارومیه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان بیمار از گرفتن سهمیه غذای خود امتناع کرده و یک روز بعد با وعده مساعد مسئولان و اعزام نائب عسکری زندانی سیاسی به بیمارستان خارج از زندان سهمیه غذای خود را دریافت کردند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید