بازداشت دوباره در حین مرخصی سپیده قلیان، ۳۰ مامور برای دستگیری او‌ رفته‌اند

سپیده قلیان، فعال مدنی توسط نیروهای امنیتی اهواز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. سی «مامور زن» در بازداشت سپیده قلیان مشارکت داشتند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ سپیده قلیان، فعال مدنی، توسط سی مامور امنیتی «زن» در منزل شخصی خود روز دوشنبه نوزدهم مهرماه ۱۴۰۰، بازداشت شد.

مهدی قلیان برادر این زندانی سیاسی در اینستاگرام نوشت « بیش از سی مامور زن و مرد به خانه سپیده قلیان حمله کرده، او را از منزل ربوده و به مکان نامعلومی منتقل کردند.»

به گفته مهدی قلیان ماموران «تمام تلفن‌های همراه خانواده» را ضبط کرده‌اند.

آقای قلیان همچنین هشدار داد که «مسئولیت جان خواهرم سپیده قلیان از زمان بازداشت توسط نیروهای امنیتی با سازمان زندان هاست.»

خانم قلیان که پیشتر در تاریخ ۲۸ مردادماه از زندان بوشهر به مرخصی اعزام شده بود، ضمن انتشار خبر احضار خود در صفحه شخصی‌اش نوشته است: «زندان بوشهر ده روز پیش تماس گرفت که من باید برگردم زندان بوشهر. وقتی اقدام به برگشتن به زندان بوشهر کردم به من گفتن که باید برم تهران و تهران و اجرای احکام تهران تصمیم می‌گیره به چه زندانی منتقل می‌شم. دارن بین زنداناشون می‌گردن ببینن بدتر از بوشهرکجا هست لابد.»

سپیده قلیان پیش‌تر در روز یک‌شنبه ۳۰ دی‌ماه ۹۷ بازداشت و روز شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸، با سپردن وثیقه به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان قرچک ورامین آزاد شده‌بود.

سپیده قلیان، یکی از متهمان هفت‌تپه که به ۱۹ سال و نیم زندان محکوم شده‌است، از روز یکشنبه ۲۸ مهرماه در زندان قرچک ورامین در اعتصاب غذای خشک بود و از بامداد روز جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ با وعده مسئولان زندان مبنی بر رسیدگی به خواسته‌هایش به اعتصاب غذای خود پایان داده‌بود.

سپیده قلیان ابتدا در ۲۷ آبان‌ماه ۹۷ بازداشت و در آذرماه با تأمین وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به‌صورت موقت آزاد شده‌بود، اما دوباره در روز یک‌شنبه ۳۰ دی‌ماه ۹۷ در اهواز بازداشت شد و یک‌شنبه ۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، از زندان سپیدار اهواز به زندان اوین منتقل شده‌بود.

این شهروند خبرنگار در هشتم اردیبهشت در حالی به زندان اوین منتقل شد که در همان روز اسماعیل بخشی و امیر (علی) امیرقلی نیز به همراه چند متهم دیگر به زندان اوین منتقل شده‌بودند.

پیش‌تر گزارش شده‌بود که در این جلسه بازپرسی، ۴ اتهام از جمله «فعالیت تبلیغی علیه نظام ، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور  ، همکاری با گروهای معاند  و اخلال در نظم عمومی» به خانم قلیان تفهیم شده‌است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید